Сенцов припинить голодування 6 жовтня – лист політв’язня

Незаконно засуджений в Росії український режисер, кримчанин Олег Сенцов повідомив у листі, що вимушений припинити голодування в суботу, 6 жовтня, через загрозу примусового годування, оскільки стан його здоров'я оціюється я критичний.

Олег Сенцов

Лист Олега Сенцова, який передав з російської колонії після зустрічі з українцем адвокат Дмитро Дінзе, опублікував у соцмережі Фейсбук журналіст Антон Наумлюк, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Зміст листа Олега Сенцова:

«У зв’язку з критичним станом мого здоров’я, а також через початок патологічних змін у внутрішніх органах, в найближчий час до мене заплановано застосування примусового харчування. Моя думка при цьому вже не враховується – нібито я вже не в змозі адекватно оцінювати рівень здоров’я і небезпеки, що йому загрожують.

Насильницьке годування буде проводитися в рамках реанімаційних заходів з порятунку життя пацієнта. В даних умовах я змушений припинити своє голодування з завтрашнього числа, тобто з 06.10.18 р.

145 днів боротьби, мінус 20 кг ваги, плюс підірваний організм, але мета так і не досягнута. Я вдячний всім, хто підтримував мене і прошу вибачення у тих, кого я підвів… Слава Україні!

Олег Сенцов
05.10.18 р.»

Лист Олега Сенцова про припинення голодування Фото Facebook Антон Наумлюк

Раніше у Федеральній службі виконання покарань РФ повідомили, що Олег Сенцов погодився вийти з голодування, яке розпочав 14 травня з вимогою звільнити всіх українських політичних в’язнів з російських в’язниць.

Нагадаємо, 14 травня 2018 року Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів, які перебувають в Росії.

14 серпня Олег Сенцов під час зустрічі в колонії з російською правозахисницею Зоєю Свєтовою назвав свій стан «предкритичним».

15 серпня експерти ООН закликали Росію негайно і без будь-яких умов звільнити Олега Сенцова. Вони підкреслили, що життя українського режисера в небезпеці і зажадали надати йому медичну допомогу.

21 серпня вимоги звільнити Сенцова в черговий раз озвучили США і Євросоюз. Генеральний Секретар ООН Антоніу Гутереш стурбований станом здоров’я незаконно засудженого в РФ Олега Сенцова.

Комісія з питань помилування на території Ямало-Ненецького автономного округу РФ відмовила Людмилі Сенцової, матері Олега Сенцова, в прийнятті до розгляду клопотання про помилування її сина.

18 вересня Комісар ЄС з питань юстиції Вєра Юрова звернулася до міністра юстиції РФ Олександра Коновалова з закликом негайно звільнити українського режисера Олега Сенцова.

28 вересня Олега Сенцова вивозили з колонії в Лабитнангі в міську лікарню для «обстеження», за результатами якого йому «проведена корекція лікування». Управління ФСВП РФ по Ямало-Ненецькому автономному округу опублікувало фотографію Сенцова під час обстеження. Українець на ній виглядає дуже худим і виснаженим.

Адвокат Дмитро Дінзє повідомив, що Олег Сенцов страждає серцевою недостатністю і ревматизмом.

ЄСПЛ прийняв до розгляду скаргу незаконно засудженого в РФ Олега Сенцова.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine