Сенцов нагороджений премією Платформи європейської пам’яті та совісті

Новини
Фото: Facebook Embassy of Ukraine in the Republic of Slovenia

Незаконно засудженого в Росії українського режисера, кримчанина Олега Сенцова нагородили в Словенії премією міжнародного проекту «Платформа європейської пам’яті та совісті».

Про це повідомляє на своїй сторінці в Facebook посольство України в Словенії, передає Центр журналістських розслідувань.

Нагороду від імені Сенцова отримав посол України в Словенії Михайло Бродович в рамках міжнародної конференції «Темна сторона місяця», яка проходить в Любляні 13-15 листопада.

«Під час виступу Посол Михайло Бродович висловив вдячність міжнародній спільності за демонстрацію солідарності з українськими політичними бранцями та висловив сподівання, що найближчим часом Олег Сенцов та всі інші люди доброї волі, які готові ціною свого власного життя відстоювати незалежність та європейське майбутнє України, будуть звільнені, а російська влада буде притягнена до відповідальності за скоєні злочини», – розповіли в українському посольстві.

Нагорода Сенцову найближчим часом буде передана його родичам в Україні.

Посол України в Словенії Михайло Бродович з нагородою Олегу Сенцову Фото: Facebook Embassy of Ukraine in the Republic of Slovenia

Платформа європейської пам’яті та совісті – міжнародний проект, покликаний дослідити діяльність і злочини тоталітарних режимів в Європі в XX столітті і не допустити відновлення тоталітаризму в Європі. Проект створений 14 жовтня 2011 року в Празі під час саміту прем’єр-міністрів Вишеградської групи.

Як повідомлялось, 14 травня 2018 року Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів, які перебувають в Росії.

ЄСПЛ прийняв до розгляду скаргу незаконно засудженого в РФ Олега Сенцова.

5 жовтня Олег Сенцов повідомив у листі, що вимушений припинити голодування 6 жовтня, через загрозу примусового годування, оскільки стан його здоров’я оціюється як критичний. Режисер не знає, чи виживе, оскільки у нього почалися незворотні зміни внутрішніх органів.

Олег Сенцов попросив опублікувати його заповіт.

25 жовтня Олегу Сенцову присудили премію Європейського парламенту «За свободу думки» імені Андрія Сахарова. Церемонія нагородження має відбутись 12 грудня в Страсбурзі. До Європарламенту на вручення премії українському режисеру запросили його адвоката Дмитра Дінзє і сестру Наталію Каплан.