Глави МЗС країн Євросоюзу вперше обговорять питання мілітаризації Азовського моря

Міністри закордонних справ країн Європейського союзу 19 листопада в Брюсселі вперше обговорять питання мілітаризації Азовського моря Росією і блокування нею міжнародного судноплавства.

Фото: rnw.nl

Про це повідомляє видання Euractiv, передає Центр журналістських розслідувань.

За словами одного з дипломатів, українське питання було поставлено на порядок денний за наполяганням Польщі, але він додав, що насправді Варшава «проштовхнула його в відчинені двері».

Міністри також обговорять ситуацію з виборами на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, які раніше офіційно засудили ЄС та США. З цього питання очікується додавання нових імен в існуючий санкційний список.

«Друге питання – це блокада Азовського моря, яка має економічний вплив на Україну», – сказав дипломат, додавши, що він чув про блокування 200 українських кораблів, згадавши про порти Маріуполя і Бердянська.

Українське питання включене до порядку денного засідання глав МЗС на 19 лситопада, опублікованого на сайті Ради ЄС.

30 серпня Держдеп США заявив, що вважає дії Росії, спрямовані на блокування міжнародного судноплавства в Азовському морі і Керченській протоці порушенням міжнародного права.

27 вересня США в ОБСЄ закликали РФ припинити перешкоджати міжнародній торгівлі та судноплавству в Азовському морі і Керченській протоці.

12 жовтня президент Петро Порошенко ввів в дію рішення РНБО України від 12 жовтня 2018 року «Про невідкладні заходи щодо захисту національних інтересів на Півдні та Сході України, у Чорному та Азовському морях і Керченській протоці».

25 жовтня Європейський парламент засудив дії РФ в Азовському морі і Керченській протоці, в тому числі будівництво Керченського моста, і закликав посилити санкції проти РФ. 

Командувач ВМС України Ігор Воронченко зазначає, що ситуація в Азовському морі на даний момент дуже напружена, зважаючи на військовий потенціал, який Росія наростила в цьому регіоні. Однак він не вважає, що РФ може вдатись до великомасштабної морської десантної операції, оскільки невеликі глибини Азову не дозволяють використовувати великі десантні кораблі.

У Держприкордонслужбы заявили, що Росія перенаправила частину морських сил біля тимчасово окупованого Криму на новий плацдарм – в акваторію Азовського моря, аби збільшити в цьому регіоні свою військову компоненту.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine