Розслідування проти компанії Siemens за контрабандні турбіни в Криму домоглися українські активісти

Прокуратура Гамбурга почала розслідування проти трьох громадян Німеччини, співробітників компанії Siemens у РФ завдяки українським активістам Euromaidan Press.

Газові турбіни Siemens у Камишовій бухті Севастополя Фото: Youtube TMPFM2

Про це заявила активістка Аля Шандра, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на Громадське ТБ.

За словами Шандри, Siemens не міг не знати, що турбіни попрямують до окупованому Криму з РФ. Siemens уклав таємний договір із «дочкою» російської компанії «Ростех», голова якої Сергій Чемезов перебуває під санкціями Євросоюзу.

«Порушення санкцій Siemens ― це перший кричущий випадок. І якщо його не буде покарано, значить й іншим можна», ― каже вона. Саме тому активістка разом із групою колег після публікації власного розслідування взялися поширювати інформацію в Німеччині, аби притягнути компанію до відповідальності.

«Наш радник, громадянин Німеччини, почав писати німецькій прокуратурі, викладаючи факти, що свідчать про винуватість Siemens», ― розповідає Шандра. Українські активісти передали інформацію німецьким політикам із партії Зелених, які порушили це питання на офіційному рівні. До тиску у справі Siemens долучилося й посольство України в Німеччині, яке також надсилало матеріали у прокуратуру.

«Німецька прокуратура працює, але це відбувається повільно. Їх треба інформувати, в них мало ресурсів, це не ФБР у США. Міжнародними економічними злочинами займаються лише 10 людей, і це на весь світ», – зазначила активістка.

Вона сподівається, що, почавши зі співробітників найнижчої ланки, німецькі прокурори зрештою доберуться й до керівництва компанії, яке ухвалювало рішення про постачання турбін до Криму.

Як повідомлялось, прокуратура Гамбурга проводить розслідування стосовно трьох співробітників німецького концерну Siemenes в зв’язку незаконним постачанням турбін Siemens в обхід санкцій Євросоюзу для ТЕС, які будуються в анексованому Криму.

Нагадаємо, 21 липня 2017 року Siemens підтвердив незаконне переміщення чотирьох своїх газових турбін, призначених для проекту в Тамані, на територію окупованого Криму і заявив про призупинку поставок генеруючого обладнання за діючими контрактами з держкомпаніями РФ. Концерн заявив про вихід зі складу ЗАТ «Интеравтоматика», яка задіяна в установці турбін на ТЕС в Криму.

28 липня «Технопромекспорт» визнав, що поставив у окупований Крим газові турбіни Siemens після їхньої «модернізації».

4 серпня Рада ЄС внесла до списку санкції, введених проти Росії, трьох росіян і три російські компанії, відповідальних за незаконну поставку газових турбін Siemens в окупований Крим.

2 листопада, під час засідання Арбітражного суду Москви представник «Технопромекспорт» повідомив, що Siemens представив російській компанії перед засіданням суду письмові пояснення, згідно з якими газові турбіни були вироблені не спільним підприємством «Сіменс технології газових турбін», а німецькою Siemens AG.

14 грудня 2017 року заступник глави Міненерго РФ Андрій Черезов повідомив журналістам, що дві турбіни на двох споруджуваних ТЕС в Криму вже змонтовані, ще 2 – будуть встановлені до 2018 року.

1 жовтня 2018 року в Криму були запущені в експлуатацію перші блоки Таврійської і Балаклавської ТЕС, на яких встановлені турбіни німецької компанії Siemens.

В серпні 2018 року компанія Siemens і його спільне з «Силовими машинами» підприємство – «Сіменс технології газових турбін» – подали до Верховного суду РФ касаційну скаргуна рішення нижчестоящих судів, які відмовили концерну в позові до структур Ростеху про визнання недійсними договорів на поставку газових турбін, а також повернення цього обладнання.

В жовтні 2018 року Верховний суд РФ відмовився розглядати касаційну скаргу ТОВ «Сіменс технології газових турбін» і Siemens Aktiengesellschaft на рішення судів нижчих інстанцій, які відмовили німецькому концерну в позові до структур «Ростеха» – ВАТ і ТОВ «Технопромэкспорт» про незаконність поставок турбін Siemens в обхід санкцій Євросоюзу для ТЕС, що будуються в анексованому Криму.

Прокуратура Гамбурга проводить розслідування стосовно трьох співробітників німецького концерну Siemenes в зв’язку незаконним постачанням турбін Siemens в обхід санкцій Євросоюзу для ТЕС, які будуються в Криму.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine