Мінфін США може зняти санкції з компаній російського бізнесмена Дерипаски, але не з нього

Новини

Офіс з контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США 19 грудня повідомив американському Конгресу про намір зняти через 30 днів санкції з трьох компаній, пов’язаних з наближеним до російського президента Володимира Путіна олігархом Олегом Дерипаскою. Однак сам мільярдер залишиться у санкційних списках США.

Йдеться про компанії En+ Group, «Русал» і «Євросибенерго», передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на сайт Департаменту казначейства США.

«OFAC визначив, що значні зміни в структурі і корпоративне управління дозволять їм відповідати критеріям виключення зі списку. Сам російський олігарх Олег Дерипаска буде залишатися під санкціями, і його імуществоі надалі буде заблоковано», – йдеться в повідомленні.

«Міністерство фінансів поставило під ці компанії санкціям через те, що ними володіє і контролює їх російський олігарх Олег Дерипаска, а не через діяльність самих компаній. Ці компанії взяли на себе зобов’язання істотно зменшити власність Дерипаски і зменшити його контроль. Компанії підлягають постійному контролю і зіткнуться з серйозними наслідками, якщо вони не виконають вимоги», – сказав міністр фінансів США Стівен Мнучін.

У жовтні уряд США заморозило активи російського бізнесмена Олега Дерипаска, в тому числі його особняки в Нью-Йорку і Вашингтоні.

6 квітня цього року США ввели нові санкції проти російських олігархів і компаній, в тому числі – проти Дерипаски і компанії Rusal. До кінця цього ж дня в результаті санкцій стан російського мільярдера скоротилося на $ 957 млн. 4 травня в зв’язку з введиннимі санкціями Надвоіцкій алюмінієвий завод почав працювати «на склад».

 Центр журналістських розслідувань звірив оновлені санкційні списки OFAC міністерства фінансів США та РНБО України, і знайшов 40 «несинхронізованих» російських компаній та 25 «забутих» прізвищ російських державних діячів та бізнесменів.

Об’єднана компанія «Русал» (Объединенная компания «Русал»), що належить Олегу Дерипасці, присутня у списку РНБО, але з недостовірними даними: вказаний ІНН та інші реєстраційні дані належать компанії «Русский алюминий»,що є лише одною із дочірніх компаній, а адреса – компанії “Русал Норильск”, ліквідованій у 2014 році. Між тим у списку OFAC внесена зовсім інша компанія – United company RUSAL, зареєстрована у Джерсі. Крім того, до українського списку не внесені щонайменше шість компаній, які належать або контролюються Олегом Дерипаскою:

  • группа компаний Basic Element («Базовый элемент»)
  • ОАО «Агрохолдинг «Кубань»
  • ООО В-Finance
  • группа компаний “EN + Group PLC”
  • ОАО “Группа ГАЗ”

У відповідь на запит Центру журналістських розслідувань щодо невідповідності санкційних списків США та України з переліком невнесених компаній , у Раді національної безпеки і оборони повідомили, що  секретар РНБО Олександр Турчинов дав доручення  направити надану інформацію  для розгляду і належного реагування до Кабінету міністрів України та Служби безпеки України.