«Кримтелеком» продали підсанкційній компанії російського генерала-бізнесмена

Новини
Фото: РИА Новости. Александр Полегенько

В окупованому Криму на аукціоні продали підприємство «Кримтелеком», створене на базі «націоналізованої» кримської філії «Укртелекому», що входить до групи СКМ українського олігарха Ріната Ахметова. Переможцем стала компанія «Управляющая компания инфраструктурных проектов» (УКИП), яка разом з її власником – колишнім командувачем Ракетних військ і артилерії РФ, генерал-полковником Володимиром Зарицьким, знаходиться під санкціями США.

Торги відбулися на майданчику «міністерства майнових і земельних відносин Криму», повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію видання «Крыминформ».

До участі в конкурсі були допущені ТОВ «УКИП», зареєстроване в Сімферополі і ТОВ «Сарич», зареєстроване в Севастополі.

В результаті торгів 100% акцій АТ «Кримтелеком» були продані за 998 млн. рублів ТОВ «УКИП».

95% акцій ТОВ «УКИП» належить Володимиру Зарицькому, командувачу Ракетних військ і артилерії Сухопутних військ РФ в 2001-2008 роках, 5% акцій – ТОВ «Центр Юг».

При цьому раніше «Мінмайна Криму» прийняло рішення про продаж повного пакету (100%) іменних бездокументарних акцій товариства, що становить 13,03 млн штук, загальною номінальною вартістю 1,3 млрд рублів.

Нагадаємо, 11 лютого 2015 року «Госсовєт Криму» прийняв рішення про «націоналізацію» Кримської філії компанії «Укртелеком» українського бізнесмена Ріната Ахметова. Також було «націоналізовано» кримське майно мобільного оператора «ТриМоб», що належав «Укртелекому». 11 березня 2015 року «уряд Криму» закріпив за державним унітарним підприємством «Кримтелеком» майно «націоналізованих» українських компаній «Укртелеком», «Київстар», «Вега», а також «Світ», «АТ-Зв’язок», які входять до її групи. У вересні 2017 року «Госсовєт Криму» включив в прогнозний план приватизації продаж 100 відсотків акцій підприємства «Кримтелеком».

Як повідомлялось, 3 липня «влада» окупованого Криму продала на аукціоні за 1,5 млрд руб санаторії «Ай-Петрі», «Місхор» і «Дюльбер», вкрадених в України в ході «націоналізації по-кримськи» після анексії півострова. Всі здравниці купила ТОВ «Керуюча компанія інфраструктурних проектів» (УКІП) зі статутним капіталом в 12,5 тис руб, зареєстрована в Сімферополі в листопаді 2014 року. Її засновником є генерал-полковник Володимир Зарицький, колишній командувач Ракетних військ і артилерії РФ (2001-2008 рр).

Ця ж компанія незаконно  отримала 30 га землі вкраденого санаторію «Перлина» у Гаспрі, поруч із Ластівчиним гніздом для будівництва п’ятизіркового готелю.

9 листопада 2018 року США ввели санкції проти двох українців, одного росіянина і дев’яти компаній в Україні і РФ, причетних до анексії Криму та до пов’язаних з цим порушень прав людини, а також до війни на Донбасі. Зокрема, до списку санкцій були включені екс-головком ракетних військ і артилерії РФ Володимир Зарицький, компанія «Керуюча компанія інфраструктурних проектів», що йому належить, і три кримські санаторії, які вона купила: «Ай-Петрі», «Місхор» і «Дюльбер».

Нагадаємо, за підрахунками Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ), Росія незаконно конфіскувала в окупованому Криму 4575 українських державних і приватних об’єктів нерухомості.

Прокуратура АРК призначила судово-економічну експертизу, щоб встановити розмір збитку, який був заподіяний незаконним захопленням державного майна в окупованому Росією Криму. Її результати будуть використані в якості доказів в національних судах та Міжнародному кримінальному суді.