Фігуранти «справи диверсантів» Дудка і Бесарабов закінчили представляти «суду» заяви про фальсифікації – адвокат

Новини
Олексій Бессарабов і Володимир Дудка

В окупованому Криму фігуранти «справи українських диверсантів» Володимир Дудка та Олексій Бессарабов закінчили представляти в «Севастопольському міському суді» свої заяви про фальсифікації слідства.

Про це виданню Крим.Реалії розповів адвокат Сергій Легостов, передає Центр журналістських розслідувань.

«У обвинувачених є маса питань до слідства. Наприклад, на карті міста, де нібито були відзначені точки планованих диверсій, є біологічні сліди обох фігурантів справи. Але експертиза показує, що сліди залишені тільки на торці карти, а не по всій її поверхні. Як так виходить, що тільки на одній частині предмета, а не на всій її поверхні залишені ці біологічні сліди – незрозуміло. Раніше і Дудка і Бессарабов вже заявляли, що біологічні сліди у них брали не процесуальним шляхом. Сьогодні Володимир заявив клопотання про допит експерта ФСБ, який робив такі висновки», – сказав Легостов.

За його словами, фігуранти «справи» заявили про необхідність дослідження інших речових доказів, зокрема, телефонів, які, за словами обвинувачених, їм підкинули співробітники ФСБ.

«З телефонами аналогічна історія. За версією слідства, якийсь співробітник розвідки в Харкові просить абсолютно сторонню людину в Криму купити телефони і передати їх обвинуваченим. У детективах такого не напишуть. Володимир Дудка вже заявляв раніше, що телефон, який фігурує в матеріалах справи, йому підкинули під час обшуку. Зараз він хоче, щоб речові докази, які викликають у захисту питання, були також досліджені в суді», – пояснив адвокат.

Легостов також розповів, що в ході судового засідання 25 грудня було вивчено приблизно десять CD-дисків з аудіо і відео стеженням за обвинуваченими.

«Це записи, які не мають ніякого відношення до справи. Наприклад, на одній з них усі троє фігурантів зустрічаються в кафе з приводу дня народження одного з них», – зазначив адвокат.

Наступне засідання «Севастопольського міського суду» у справі Дудки і Бессарабова призначено на 22 січня.

На засіданні «суду» 20 грудня Дудка і Бессарабов вже заявляли про фальсифікації слідства під час проведення оперативно-розшукових заходів.

Нагадаємо, 9 листопада 2016 року ФСБ РФ затримала в окупованому Севастополі українських громадян, яких російська спецслужба називає «членами диверсійно-терористичної групи Головного управління розвідки Міноборони України». Затримані Дмитро Штибліков, Олексій Бессарабов і Володимир Дудка нібито готували диверсійні акти в Криму.

Дмитро Штибліков в 2004 році був звільнений в запас з лав ЗС України і до 2014 року працював в Севастополі аналітиком в неурядовій організації Центр сприяння вивченню геополітичних проблем і євроатлантичного співробітництва Чорноморського регіону «Номос», що припинив діяльність після окупації Криму. Олексій Бессарабов також працював в центрі «Номос» експертом. Володимир Дудка – капітан 2-го рангу запасу, колишній командир корабля управління «Сімферополь» ВМС України.

18 травня 2017 року Дмитро Штибліков уклав досудову угоду зі слідством і визнав свою провину. Жодного з незалежних адвокатів до нього не допустили. 16 листопада 2017 року «Севастопольський міський суд» засудив Штиблікова до 5 років позбавлення в колонії строго режиму і штрафу в розмірі 200 тисяч рублів.

2 серпня в «Севастопольському міському суді» почався розгляд по суті «справи диверсантів» Володимира Дудки і Олексія Бессарабова, яких ФСБ обвинувачує в нібито підготовці «диверсій» на території півострова і незаконному зберіганні вибухових речовин.

20 вересня 2018 року «Севастопольський міський суд» продовжив арешт Володимиру Дудці і Олексію Бессарабову до 11 січня 2019 року.

«Севастопольський міський суд» не дозволив синові Володимира Дудки Іллі бути громадським захисником батька.