Українського політв’язня Євгена Панова етапували до Сибіру

Новини
Євген Панов Фото: RFE/RL

Фігуранта «справи диверсантів», українського політв’язня Євгена Панова, якого раніше вивезли з окупованого Криму, відправили по етапу в Росію до Сибіру. На даний момент він знаходиться на шляху в Тюмень і, за припущенням родичів, українця везуть до Омська.

Про це повідомив Кримськотатарському Ресурсному Центру брат політв’язня Ігор Котелянець, передає Центр журналістських розслідувань.

За словами Котелянця, у родичів зараз немає прямого зв’язку з Євгеном Пановим, однак, за наявною інформацією, відомо, що спочатку його вивезли з окупованого Криму до Краснодару, після чого етапували до Оренбурга, з Оренбурга – до Челябінська.

На даний момент Панов знаходиться на шляху етапування в Тюмень. Як припускають родичі, кінцевим пунктом може стати російське місто Омськ.

Також брат політв’язня зазначив, що у Панова погіршився стан здоров’я, зокрема, у нього з’явилися проблеми з передніми зубами. Також його мучать хронічні захворювання, у нього болять коліна і суглоби, при ходьбі він накульгує.

Як повідомляв Центр журналістських розслідувань, 7 серпня 2016 року ФСБ заявила, що «кордон» між Кримом і материкової України нібито двічі прорвали українські диверсійно-розвідувальні групи. Як доказ, ФСБ продемонстровала відео із зізнаннями затриманих «диверсантів» – водія АТП Запорізької АЕС Євгена Панова і будівельника з Євпаторії Андрія Захтея.

13 липня «Верховний суд Криму» засудив Євгена Панова до 8 років колонії строгого режиму за обвинуваченням «в підготовці диверсії в Криму в складі диверсійної групи» та «у контрабанді боєприпасів через митний кордон Митного союзу» за ч.1 ст.30 та п.«а» ч.2 ст.281, ч.3 ст.30 та ч.3 ст.226.1, ч.3 ст.222 КК РФ.

23 липня захист оскаржив у Верховному суді РФ «вирок» Євгену Панову. «Прокуратура Криму» в рамках апеляції попросила Верховний суд РФ збільшити термін позбавлення волі Панову з 8 до 10,5 років.

25 октября Верховний суд Росії залишив без змін вирок стосовно Євгена Панова, засудженого до восьми років в’язниці за звинуваченням в «підготовці диверсії в Криму».

5 грудня 2018 року стало відомо, що Євгена Панова етапували з Москви до Сімферополя. Пізніше адвокат Ольга Дінзє повідомила, що українця знову етапували з Криму в Росію, до Краснодару.

Деякий час місцезнаходження Панова залишалося невідомим. 3 січня 2019 року Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова звернулася до омбудсмена РФ Тетяни Москалькової, директора ФСВП Росії Геннадія Корнієнка та радника-посланника, тимчасового повіреного у справах України в РФ Василю Покотило з проханням повідомити про місце перебування Євгена Панова.