Слідство просить суд продовжити арешт захоплених в Чорному морі моряків ВМСУ – Новиков

Лефортовський суд Москви, як очікується, на наступному тижні розгляне клопотання слідства про продовження терміну арешту військовополоненим українським морякам, захоплених в Чорному морі в ході нападу російських військових на кораблі ВМСУ.

Захоплені РФ катери «Бердянськ», «Нікополь» і буксир «Яни Капу» ВМСУ в порту Керч Фото: ТАСС

Про це повідомив агентству Інтерфакс російський адвокат Ілля Новиков, що захищає інтереси командира малого броньованого артилерійського катера «Бердянськ» Романа Мокряка, передає Центр журналістських розслідувань.

«Ряд адвокатів вже сповіщені на 15 січня. За іншими днями у мене інформації немає, але думаю, що судові слухання пройдуть протягом декількох днів з урахуванням різних обставин: обов’язково знайдеться хтось, у кого інший процес, хто попросить про перенесення», – сказав Новіков.

За його словами, захист українських військових очікує, що матеріали щодо кожного з моряків будуть розглядатися окремо.

«За правилами по кожному повинно бути індивідуально. Зазвичай Лефортовський суд цих правил дотримується», – пояснив Новіков.

У свою чергу, в прес-службі столичного Лефортовський суду агентству повідомили, що матеріали про продовження терміну утримання під вартою відносно українців в суд поки не надходили.

Як повідомлялось, 25 листопада кораблі Прикордонної служби ФСБ РФ і ЧФ РФ обстріляли і захопили два малих броньованих артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу» ВМС України, що після невдалої спроби пройти Керче-Єнікальским каналом до Маріуполя, взяли курс на Одесу і вийшли з 12-мильної зони від узбережжя Криму.

27 і 28 листопада в окупованому Криму «суди» Сімферополя  і Керчі заарештували до 25 січня 2019 року 24 військовополонених українських моряків, затриманих під час захоплення російським військовими в Чорному морі кораблів ВМСУ.

30 листопада військовополонених моряків ВМСУ етапували з окупованого Криму до Москви в СІЗО Лефотово і «Матросская тишина».

Розслідувачі міжнародної групи Bellingcat вказують, що оприлюднена ФСБ РФ інформація про захоплення кораблів і моряків ВМСУ в Чорному морі показує, що обстріл російськими військовими МБАК «Бердянськ» стався в міжнародних водах.

Всі 24 українських моряка, захоплені в Чорному морі російськими військовими в ході атаки на кораблі ВМСУ, заявили слідству ФСБ, що є військовополоненими.

28 грудня прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що у Кремлі не вважають військовополоненими українських моряків, захоплених російськими військовими.

7 січня 2019 року Україна подала до ЄСПЛ міждержавну заяву через напад та захоплення Росією кораблів і моряків ВМСУ у Чорному морі 25 листопада 2018 року.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine
Перейти до панелі інструментів