Справа Гандзюк: суд заарештував Мангера

Шевченківський районний суд міста Києва заарештував главу Херсонської обласної ради Владислава Мангера, якому оголосили підозру в замовленні та організації вбивства в.о. керуючий справами Херсонської міської ради, активістки Катерини Гандзюк.

Суд заарештував Владислава Мангера до 3 березня з правом внесення застави в розмірі 2 млн 497 тисяч гривень, передає Центр журналістських розслідувань.

При цьому сторона обвинувачення в своєму клопотанні просила для Мангера арешт без права застави, однак суд вирішив не задовольняти цю вимогу.

Суддя Олександр Кіпчарскій проголосив рішення о 2:58 вночі 15 лютого на четверту добу судових розглядів – раніше суду не вистачало часу, щоб винести рішення.

Нагадаємо:

  • 31 липня 2018 року на керуючу справами виконавчого комітету Херсонської міськради Катерину Гандзюк напали біля під’їзду її будинку. Її облили концентрованою сірчаною кислотою, у результаті жінку було госпіталізовано з хімічним опіком.
  • 4 листопада Гандзюк померла в київській лікарні, де вона лікувалася після нападу. Після цього слідчі змінили кваліфікацію нападу на неї на закінчений злочин – по п.4, 6, 11 і 12 ч. 2 ст. 115 ККУ (умисне вбивство, вчинене групою осіб, з корисливих мотивів, з особливою жорстокістю, за замовленням).
  • 6 листопада Верховна Рада України створила тимчасову слідчу комісію щодо розслідування нападу на Катерину Гандзюк та інших активістів.
  • 28 січня 2019 року батько убитої активістки Віктор Гандзюк на засіданні тимчасової слідчої комисси в Раді заявив, що голова Херсонської облради Владислав Мангер, голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв і його заступник Євген Ріщук повинні піти з політики через співпрацю з kпідозрюваним в організації вбивства його дочки.
  • 30 січня Андрій Гордєєв назвав«провокацією» заяву Віктора Гандзюка. Він звернувся до ГПУ, СБУ та МВС – щоб знайшли «причетних до формування такої думки» у батька убитої активістки.
  • Бюро Херсонської обласної організації ВО «Батьківщина» виключило Владислава Мангера з лав партії і рекомендувало йому піти з посади голови Херсонської обласної ради.
  • Генеральна прокуратура України повідомила про підозру в організації вбивства керуючої справами виконавчого комітету Херсонської міськради Катерини Гандзюк голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine