У кримському «суді» фігурант «справи диверсантів» Дудка заявив про свою невинність – адвокат

В окупованому Криму в «Севастопольському міському суді» у четвер, 21 лютого, фігурант «справи українських диверсантів» Володимир Дудка заявив про свою невинність.

Володимир Дудка Фото: crimeahrg.org

Про це повідомляє Кримська правозахисна група, передає Центр журналістських розслідувань.

Син фігуранта справи Ілля Дудка розповів правозахисникам, що його батько повністю заперечує свою провину.

«Він заявив, що ні в чому не винен, ніякої диверсійної підготовки не має і ніяких диверсій не планував. Наступне засідання призначене на 21 березня. Можливо, скоро будуть готові результати перевірок по тортурам», – сказав Ілля Дудка.

Засідання «суду» проходило в закритому режимі. Справу розглядає Ігор Кожевніков, громадянин РФ, колишній суддя Задніпровського районного суду Смоленська.

У свою чергу адвокат Володимира Дудки Сергій Легостов повідомив виданню Крим.Реалії, що його підзахисний заявив про свою невинність і фальсифікації слідства.

«Мій підзахисний Володимир Дудка дав свідчення по суті і долучив їх в письмовому вигляді. Його позиція з цього приводу не змінюється з перших днів затримання: матеріали справи сфальсифіковані, а він, як колишній військовий, дуже зручна фігура для звинувачення у такій справі. Також були задані питання Олексію Бессарабову і були оголошені їхні письмові свідчення, дані на досудовому слідстві», – розповів адвокат.

В рамках засідання сторона обвинувачення попросила деталізацію дзвінків іншого фігуранта справи Олексія Бессарабова з основного телефону в період з 21 жовтня по 3 листопада 2016 року (період підготовки до «диверсій» за версією слідства – ред.).

Крім того, був допитаний фахівець з IT-технологій, який розповів про специфіку користування месенджером Viber, в якому, за версією слідства, обвинувачені вели переписку.

«Прокурор привів фахівця з Сімферополя, який розповів, що можна і що не можна змінити в листуванні в Viber, і як можна отримати доступ до листування. Його пояснення стосуються скріншотів листування обвинувачених, які є в матеріалах справи», – пояснив Легостов.

Нагадаємо:

  • 9 листопада 2016 року ФСБ РФ затримала в окупованому Севастополі українських громадян, яких російська спецслужба називає «членами диверсійно-терористичної групи Головного управління розвідки Міноборони України». Затримані Дмитро Штибліков, Олексій Бессарабов і Володимир Дудка нібито готували диверсійні акти в Криму.
  • Дмитро Штибліков в 2004 році був звільнений в запас з лав ЗС України і до 2014 року працював в Севастополі аналітиком в неурядовій організації Центр сприяння вивченню геополітичних проблем і євроатлантичного співробітництва Чорноморського регіону «Номос», що припинив діяльність після окупації Криму. Олексій Бессарабов також працював в центрі «Номос» експертом. Володимир Дудка – капітан 2-го рангу запасу, колишній командир корабля управління «Сімферополь» ВМС України.
  • 18 травня 2017 року Штибліков уклав досудову угоду зі слідством і визнав свою провину. Жодного з незалежних адвокатів до нього не допустили. 16 листопада 2017 року «Севастопольський міський суд» засудив Штиблікова до 5 років позбавлення в колонії строго режиму і штрафу в розмірі 200 тисяч рублів.
  • 2 серпня 2018 року в «Севастопольському міському суді» почався розгляд по суті «справи диверсантів» Володимира Дудки і Олексія Бессарабова, яких ФСБ обвинувачує в нібито підготовці «диверсій» на території півострова і незаконному зберіганні вибухових речовин.
  • 26 грудня 2018 року Володимир Дудка та Олексій Бессарабов закінчили представляти в «Севастопольському міському суді» свої заяви про фальсифікації слідства.
  • 22 січня 2019 року в ході допиту в «Севастопольському міському суді» Олексій Бессарабов заявив про свою невинність.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine