Екс-голову Апеляційного суду Криму Чорнобука залишили під вартою

Колишнього голову Апеляційного суду Криму Валерія Чорнобука, якого підозрюють у державній зраді, залишили під вартою. Рішення прийняв Київський апеляційний суд, який відмовив у клопотанні стороні захисту. Захист Чорнобука клопотав про скасування ухвали Голосіївського райсуду про утримання його під вартою.

Про це повідомляє Бюро судової інформації (проект Центру журналістських розслідувань).

За словами адвоката Костянтина Грицишена, обставини, викладені в підозрі, не підтверджені, докази не доведені. Адвокат запевняв, що Чорнобук не виїзжав до Криму, не збирався покидати Україну, а тиск на суддів здійснювати не міг.

Адвокат стверджував, що диск з інтерв’ю Чорнобука, долучений до доказів, був записаний у 2015 році, а не 2014 році, тому не є оригіналом, а відео змонтовано, і нібито не відображає дійсності.

Сам Чорнобук клопотав про зміну фактичної адреси у справі та заявив, що вважає підозру абсурдною, а себе невинним.

Фото: Бюро судової інформації

“Я був депортований з Криму, внесений у список персон нон грата разом з Тимошенко. Потім я пішов в АТО… Ми давали присягу ні народові, ні президенту, а присягу судді”, – сказав Чорнобук.

Після наради колегія суддів Апеляційного суду (Росік, Рибак, Ященко) залишили ухвалу без змін: Чорнобук залишиться під вартою до 27 березня.

21 лютого Валерію Чорнобуку продовжили термін тримання під вартою на два місяці: до 27 березня 2019 року

Нагадаємо:

  • Валерій Чорнобук на момент окупації Криму очолював Апеляційний суд АРК. У березні 2014 року в інтерв’ю журналісту Центру журналістських розслідувань Сергію Мокрушину, Чорнобук говорив, що буде сприяти переходу кримських судів на судочинство по законодавству Росії. На відео зафіксовано, як Чорнобук читає кримським суддям лекцію про норми Конституції РФ. У мережі також опубліковано відео, на якому Чорнобук присутній на виставі «прокурора Криму» Наталії Поклонский. На початку квітня 2014 року Чорнобук повернувся до Дніпропетровська, заявив про вірність Україні, а в липні указом президента Петра Порошенка було призначено на посаду судді Апеляційного суду Дніпропетровської області.
  • 11 липня 2018 року прокуратура АРК повідомила Валерію Чорнобуку про підозру в держзраді за ч.1 ст.111 КК України. Співробітники прокуратури і СБУ провели обшуки в Дніпрі за місцем його проживання і за місцем його останньої роботи в приміщенні Дніпровського міської ради. В серпні прокуратура АРК оголосила в розшук Валерія Чорнобука.
  • 3 листопада Валерій Чорнобук був затриманий в Києві співробітниками спецпідрозділу СБУ. 5 листопада Голосіївський райсуд Києва заарештував його на два місяці.
  • 28 листопада ВСУ скасував постанову Верховної Ради про звільнення Валерія Чорнобука з посади судді Апеляційного суду Дніпропетровської області в зв’язку з порушенням регламенту парламенту при розгляді цього питання.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine
Перейти до панелі інструментів