Адвокат «екс-міністра охорони здоров’я» Криму прикувався кайданками через перенесення розгляду справи

Дніпровський райсуд Києва у вівторок, 19 березня, вже вдруге переніс засідання з розгляду справи «екс-міністра охорони здоров’я» Криму Петра Міхальчевського. На знак протесту його адвокат Валентин Рибін прикував себе кайданками до труби в кабінеті судді.

Адвокат Валентин Рибін Фото: Facebook Крымский процесс

Про це повідомляє кореспондент Бюро судової інформації, передає Центр журналістських розслідувань.

Слухання справи Петра Міхальчевського, яке раніше переносили на 19 березня для ознайомлення захисту з оновленим обвинуваченням, не відбулось, оскільки головуюча суддя Мирослава Марченко пішла до нарадчої кімнати у іншій справі. Нове засідання суду призначили на 11 квітня.

На знак протесту адвокат Міхальчевського Валентин Рибін прикував себе кайданками до труби у кабінеті судді. За його словами, «суд затягує розгляд справи у той час, коли лікар з проблемами здоров’я знаходиться у жахливих умовах у СІЗО».

Нагадаємо:

  • 5 січня 2018 року СБУ повідомила, що виявила в Києві колишнього «міністра охорони здоров’я Криму» Петра Міхальчевського і провела обшук в місці його проживання. У нього було вилучено паспорт громадянина РФ, «службове посвідчення» за підписом «глави» Криму Сергія Аксенова та інші документи, що підтверджують його співпрацю з окупаційною «владою» Криму. Михальчевський підписав вручену йому підозру в скоєнні злочину за ст. 111 КК України (державна зрада).
  • 18 лютого 2019 року Дніпровський райсуд продовжив арешт Михальчевський до 18 квітня 2019 року.
  • В кінці лютого 2019 року у справі Міхальчевського був змінений обвинувальний акт. Зміни відбулися у викладі фактичних обставин справи та обсязі обвинувачення.
  • Михальчевський був «міністром охорони здоров’я» окупованого Криму з 28 лютого по 10 червня 2014 року. Координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник зазначила, що Міхальчевський може бути причетний до дискримінації кримчан. Очолюючи «міністерство охорони здоров’я» на півострові в 2014 році, він проводив політику доступності медичної допомоги тільки власникам паспорта Росії. Слідство опрацьовує і факти, опубліковані в матеріалі Центру журналістських розслідувань щодо участі Міхальчевського в політичний діяльності в окупованому Криму. Екс-«міністр» виявився одним із засновників Кримського регіонального відділення російської політичної партії «Патриоты России». Її кримський осередок був терміново створений влітку 2014 року – напередодні вересневих «виборів» до «Госсовєта Криму».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine
Перейти до панелі інструментів