У Криму син фігуранта «справи диверсантів» Дудки отримав дозвіл на побачення з батьком

В окупованому Криму син фігуранта «справи диверсантів» Володимира Дудки Ілля Ковернік отримав дозвіл на побачення з батьком в СІЗО Сімферополя 25 березня.

Володимир Дудка Фото: crimeahrg.org

Про це повідомляє Кримська правозахисна група, передає Центр журналістських розслідувань.

«За інформацією сина Дудки Іллі Ковернікова, він отримав дозвіл на побачення з батьком в СІЗО Сімферополя, яке має відбутися в понеділок, 25 березня», – йдеться в повідомлення.

За інформацією правозахисників, заплановане на четвер, 21 березня, засідання «Севастопольського міського суду» у «справі українських диверсантів» Володимира Дудки і Олексія Бессарабова не відбулося через хворобу адвоката.

Наступні засідання у цій справі «суд» призначив на 26, 27, 28, 29 березня.

Нагадаємо:

  • 9 листопада 2016 року ФСБ РФ затримала в окупованому Севастополі українських громадян, яких російська спецслужба називає «членами диверсійно-терористичної групи Головного управління розвідки Міноборони України». Затримані Дмитро Штибліков, Олексій Бессарабов і Володимир Дудка нібито готували диверсійні акти в Криму.
  • Дмитро Штибліков в 2004 році був звільнений в запас з лав ЗС України і до 2014 року працював в Севастополі аналітиком в неурядовій організації Центр сприяння вивченню геополітичних проблем і євроатлантичного співробітництва Чорноморського регіону «Номос», що припинив діяльність після окупації Криму. Олексій Бессарабов також працював в центрі «Номос» експертом. Володимир Дудка – капітан 2-го рангу запасу, колишній командир корабля управління «Сімферополь» ВМС України.
  • 18 травня 2017 року Штибліков уклав досудову угоду зі слідством і визнав свою провину. Жодного з незалежних адвокатів до нього не допустили. 16 листопада 2017 року «Севастопольський міський суд» засудив Штиблікова до 5 років позбавлення в колонії строго режиму і штрафу в розмірі 200 тисяч рублів.
  • 2 серпня 2018 року в «Севастопольському міському суді» почався розгляд по суті «справи диверсантів» Володимира Дудки і Олексія Бессарабова, яких ФСБ обвинувачує в нібито підготовці «диверсій» на території півострова і незаконному зберіганні вибухових речовин.
  • 26 грудня 2018 року Володимир Дудка та Олексій Бессарабов закінчили представляти в «Севастопольському міському суді» свої заяви про фальсифікації слідства.
  • 21 лютого 2019 року в «Севастопольському міському суді» Володимир Дудка заявив про свою невинність.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine