У справі «кримських диверсантів» призначені дебати в «суді» Севастополя

У справі так званих “кримських диверсантів” призначені дебати: засідання «Севастопольського міського суду» відбудеться 2 квітня, розповів друг та колега фігурантів Павло Лакійчук.

Про це повідомляє Бюро судової інформації (проект Центру журналістських розслідувань).

За словами Лакійчука, на засіданні 29 березня “прокурори” заслухали дзвінки за жовтень 2016 року: за місяць до затримання «диверсантів».

“Цього разу слухали дзвінки вже з телефону Льоши Бессарабова. Цікавило їх, чи бува Олексій не виходив з лікарні”, – розповів П.Лакійчук.

Бессарабов та Дудка знову підкреслили, що телефони їм підкинули, а зразки ДНК, які були взяті незаконно, пізніше опинилися на картах і предметах, які фігурують у обвинуваченні.

Крім того, під час засідання стало відомо, що так званий “слідчий комітет РФ в Криму” відмовив в порушенні кримінальної справи за заявою Олексія Бессарабова і Володимира Дудки про тортури з боку ФСБ при затриманні.

«Відсутній склад злочину», — повідомив прокурор під час судового засідання.

Крім того, Бессарабов і Дудка під час засідання в черговий раз заявили про фальсифікації кримінальної справи та свою невинність.

Справу розглядає Ігор Кожевніков, громадянин РФ, колишній суддя Задніпровського районного суду Смоленська.

Нагадаємо:

  • 9 листопада 2016 року ФСБ РФ затримала в окупованому Севастополі українських громадян, яких російська спецслужба називає «членами диверсійно-терористичної групи Головного управління розвідки Міноборони України». Затримані Дмитро Штибліков, Олексій Бессарабов і Володимир Дудка нібито готували диверсійні акти в Криму.
  • Дмитро Штибліков в 2004 році був звільнений в запас з лав ЗС України і до 2014 року працював в Севастополі аналітиком в неурядовій організації Центр сприяння вивченню геополітичних проблем і євроатлантичного співробітництва Чорноморського регіону «Номос», що припинив діяльність після окупації Криму. Олексій Бессарабов також працював в центрі «Номос» експертом. Володимир Дудка – капітан 2-го рангу запасу, колишній командир корабля управління «Сімферополь» ВМС України.
  • 18 травня 2017 року Штибліков уклав досудову угоду зі слідством і визнав свою провину. Жодного з незалежних адвокатів до нього не допустили. 16 листопада 2017 року «Севастопольський міський суд» засудив Штиблікова до 5 років позбавлення в колонії строго режиму і штрафу в розмірі 200 тисяч рублів.
  • 2 серпня 2018 року в «Севастопольському міському суді» почався розгляд по суті «справи диверсантів» Володимира Дудки і Олексія Бессарабова, яких ФСБ обвинувачує в нібито підготовці «диверсій» на території півострова і незаконному зберіганні вибухових речовин.
  • 26 грудня 2018 року Володимир Дудка та Олексій Бессарабов закінчили представляти в «Севастопольському міському суді» свої заяви про фальсифікації слідства.
  • 21 лютого 2019 року в «Севастопольському міському суді» Володимир Дудка заявив про свою невинність.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine