Екс-голову Апеляційного суду Криму Чорнобука залишили під вартою

Новини
Валерій Чорнобук у Голосіївському райсуді Києва 28 грудня 2018 р Фото: hromadske.ua

Екс-голові Апеляційного суду Криму Валерію Чорнобуку продовжили термін тримання під вартою на 39 днів – до 27 червня 2019 року. Захист Чорнобука планує оскаржити це рішення.

Рішення виніс Голосіївський районний суд Києва, задовольнивши клопотання прокуратури АРК про продовження запобіжного заходу, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на Бюро судової інформації.

Прокурор Тетяна Косяченко просила задовольнити клопотання слідчого про продовження тримання під вартою екс-голови Апеляційного суду.

За її словами, існують обґрунтовані ризики, що Чорнобук може втекти від слідства, а оскільки довгий термін був суддею у різних судах, є ризик тиску на свідків та слідство.

Тетяна Косяченко нагадала, що Чорнобук чотири місяці був у розшуку.

Адвокат Чорнобука Костянтин Грицишен заявив, що на момент затримання Валерій Чорнобук мав статус адвоката, а отже його затримання у загальному порядку було незаконним, процесуальні дії проводились без участі адвокатів Чорнобука.

Валерій Чорнобук, єкс-голова Апеляційного суду Криму фото: Бюро судової інформації

«Захисник стверджує, що на момент затримання і досі Валерій Чорнобук залишається суддею, а тому згоду на затримання повинна була дати Вища рада правосуддя.

Також Грицишен стверджував, що протоколи допитів свідків у справі Чорнобука у більшій частині тексту збігаються один з одним, а відеоінтерв’ю про переведення кримських судів на російські закони, яке Чорнобук дав в березні 2014 року — «змонтоване» та «має невідоме походження». Захист просив змінити запобіжний захід на менш суворий», – пише Бюро судової інформації.

Валерій Чорнобук заявив, що «йому немає, що додати до попередніх показів, і він ще залишається суддею, оскільки Верховний суд України визнав незаконним і скасував постанову Верховної Ради про звільнення Чорнобука, а рішення ВРП про звільнення буде розглянуте лише в кінці травня».

Засідання проходило у режимі онлайн-трансляції.

Нагадаємо:

  • Валерій Чорнобук на момент окупації Криму очолював Апеляційний суд АРК. У березні 2014 року в інтерв’ю журналісту Центру журналістських розслідувань Сергію Мокрушину, Чорнобук говорив, що буде сприяти переходу кримських судів на судочинство по законодавству Росії. На відео зафіксовано, як Чорнобук читає кримським суддям лекцію про норми Конституції РФ. У мережі також опубліковано відео, на якому Чорнобук присутній на виставі «прокурора Криму» Наталії Поклонский. На початку квітня 2014 року Чорнобук повернувся до Дніпропетровська, заявив про вірність Україні, а в липні указом президента Петра Порошенка було призначено на посаду судді Апеляційного суду Дніпропетровської області.
  • 11 липня 2018 року прокуратура АРК повідомила Валерію Чорнобуку про підозру в держзраді за ч.1 ст.111 КК України. Співробітники прокуратури і СБУ провели обшуки в Дніпрі за місцем його проживання і за місцем його останньої роботи в приміщенні Дніпровського міської ради. В серпні прокуратура АРК оголосила в розшук Валерія Чорнобука.
  • 3 листопада Валерій Чорнобук був затриманий в Києві співробітниками спецпідрозділу СБУ. 5 листопада Голосіївський райсуд Києва заарештував його на два місяці.
  • 28 листопада ВСУ скасував постанову Верховної Ради про звільнення Валерія Чорнобука з посади судді Апеляційного суду Дніпропетровської області в зв’язку з порушенням регламенту парламенту при розгляді цього питання.
  • 26 березня 2019 року Голосіївський райсуд продовжив арешт Чорнобука до 24 травня 2019 року. 25 квітня Київський апеляційний суд залишив це рішення чинним.