В Україні у сотень тисяч громадян є російські паспорти – Клімкін

В Україні за різними оцінками сотні тисяч українців мають російський паспорт.

Про це заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін пише Центр журналістських розслідувань з посиланням на LВ.ua.

Точне число таких громадян Клімкін не назвав. Глава МЗС назвав кількість українських громадян з румунськими та угорськими паспортами.

«Щодо угорських і румунських цифра точна: угорських близько сотні тисяч, румунських – близько 50 тисяч», – зазначив Клімкін.

За його словами, РФ готувала центри видачі паспортів для жителів тимчасово окупованих територій Донбасу в Ростові, Новошахтинську і Покровському ще з 2017 року, і в Києві про це знали.

На думку глави МЗС, таку фундаментальну загрозу нацбезпеці РФ створює «на перспективу». Клімкін зазначив, що вона дає можливість втручатися в українські справи «практично в будь-який момент».

  • 24 квітня Володимир Путін підписав указ про спрощення порядку отримання російського громадянства жителями тимчасово окупованих територій Донбасу.
  • Паспорти вже почали видавати в окупованих частинах Донецької та Луганської області.
  • Глава МЗС України Павло Клімкін заявив, що незаконно видані паспорти не будуть визнані ніде в світі.
  • У РФ підготували законопроект, який спрощує порядок надання деяким категоріям іноземних громадян і осіб без громадянства дозвіл на тимчасове проживання і посвідки на проживання.
  • Міністр з питань тимчасово окупованих територій і переміщених осіб Вадим Черниш заявив, що Кабінет міністрів готує перелік російських чиновників, причетних до реалізації спрощеної процедури незаконної видачі паспортів РФ жителям окупованого Донбасу, до яких повинні застосувати санкції.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine