В Україні у сотень тисяч громадян є російські паспорти – Клімкін

Новини
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін Фото: Reuters

В Україні за різними оцінками сотні тисяч українців мають російський паспорт.

Про це заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін пише Центр журналістських розслідувань з посиланням на LВ.ua.

Точне число таких громадян Клімкін не назвав. Глава МЗС назвав кількість українських громадян з румунськими та угорськими паспортами.

«Щодо угорських і румунських цифра точна: угорських близько сотні тисяч, румунських – близько 50 тисяч», – зазначив Клімкін.

За його словами, РФ готувала центри видачі паспортів для жителів тимчасово окупованих територій Донбасу в Ростові, Новошахтинську і Покровському ще з 2017 року, і в Києві про це знали.

На думку глави МЗС, таку фундаментальну загрозу нацбезпеці РФ створює «на перспективу». Клімкін зазначив, що вона дає можливість втручатися в українські справи «практично в будь-який момент».

  • 24 квітня Володимир Путін підписав указ про спрощення порядку отримання російського громадянства жителями тимчасово окупованих територій Донбасу.
  • Паспорти вже почали видавати в окупованих частинах Донецької та Луганської області.
  • Глава МЗС України Павло Клімкін заявив, що незаконно видані паспорти не будуть визнані ніде в світі.
  • У РФ підготували законопроект, який спрощує порядок надання деяким категоріям іноземних громадян і осіб без громадянства дозвіл на тимчасове проживання і посвідки на проживання.
  • Міністр з питань тимчасово окупованих територій і переміщених осіб Вадим Черниш заявив, що Кабінет міністрів готує перелік російських чиновників, причетних до реалізації спрощеної процедури незаконної видачі паспортів РФ жителям окупованого Донбасу, до яких повинні застосувати санкції.