«Суд» у Криму залишив у силі штраф активістці Лутфіє Зудієвої

«Верховний суд» окупованого Криму відхилив апеляційну скаргу кримськотатарської активістки, правозахисниці Лутфіє Зудієвої, яку раніше «Київський райсуд» Сімферополя оштрафував на 2 тисячі російських рублів.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на Кримську солідарність.

«Суд залишив апеляційну скаргу захисту без задоволення, залишивши в силі рішення суду першої інстанції про призначення штрафу 2000 рублів за адміністративне правопорушення Лутфіє Зудієвої», – йдеться в повідомленні.

В окупованому Криму кримські татари монетами по 10 рублів зібрали кошти на оплату адміністративних штрафів на загальну суму 3 тисячі рублів, призначені «судом» кримськотатарським активісткам Лутфіє Зудієвої і Муміне Салієвої за нібито демонстрацію забороненої символіки через репости в соцмережі.

Нагадаємо:

  • 30 травня в Криму в Джанкої російські силовики затримали кримськотатарську активістку Лутфіє Зудієву за підозрою в нібито пропаганді екстремізму. Її відвезли до Сімферополя в «Центр з протидії екстремізму МВС по Республіці Крим» («Центр Е»).
  • 30 травня в Бахчисараї російські силовики затримали кримськотатарську активістку Муміне Салієву, яка є координатором проекту «Кримське дитинство», створеного в кінці 2017 року для підтримки і розвитку дітей політв’язнів. Активістку відвезли до Сімферополя.
  • Увечері 30 травня Муміне Салієву і Лютфие Зудієву відпустили з «Центур Е» в Сімферополі. Їх обвинувачують в адміністративному правопорушенні за ст.20.3 КоАП РФ – нібито пропаганду забороненої символіки. «Судові» засідання по їх справах були призначені на 31 травня.
  • Головне управління Нацполіції в АРК та Севастополі відкрило кримінальне провадження через затримання в окупованому Криму російським силовиками кримськотатарських активісток Лутфіє Зудієвої і Муміне Салієвої.
  • 31 травня в Криму «Київський райсуд» Сімферополя визнав винними кримськотатарських активісток Муміне Салієву і Лютфіє Зудієву в нібито демонстрації символіки забороненої організації через репости в соцмережі. «Суд» ухвалив покарати активісток адмінштрафами: Салієву 1000 рублів, Зудієву – 2000 рублів.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine