Деоккупація Криму, суверенітет України, повернення моряків і річниця MH17: РФ засудили на Радбезі ООН

На засіданні Ради безпеки ООН з українського мовного закону країни Заходу засудили РФ, вимагаючи, крім іншого, деокупувати Крим, повернути захоплених українських моряків, відновити свободу навігації в Азовському морі. РФ нагадали про санкції, введені за окупацію Криму та підтримку терористів на Донбасі.

Фото: АР

Бельгія, Франція, Німеччина, Польща, Великобританія та Естонія зробили спільну заяву після засідання Радбезу ООН, повідомляє Постійне представництво України при ООН, пише Центр журналістських розслідувань.

Члени ЄС підтримали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, закликали звільнити 24 військовополонених українських моряків, відновити вільну навігацію в Азовському морі.

Також РФ закликали «припинити фінансову підтримку сепаратистів і припинити видавати паспорти українським громадянам на Донбасі».

Країни відзначили, що Радбез ООН має займатися діями РФ на Донбасі:

«Країни засуджують дії, що перешкоджають або загрозливі діяльності СММ ОБСЄ на Донбасі, і закликають обидві сторони повністю виконувати Мінські угоди. Ми заохочуємо участь Росії і України у зустрічі на рівні політичних радників в нормандському форматі в Парижі 12 липня, також як і успішне розведення сил і коштів у Станиці Луганській в липні. Ми наполягаємо, що Рада Безпеки повинна продовжувати займатися цим питанням, так як ситуація в Україні є предметом міжнародного занепокоєння», – йдеться в повідомленні.

17 липня відзначається п’ята річниця збиття літака рейсу МН17, яке призвело до смерті 298 людей.

РФ, в свою чергу, засудила український закон про мову.

«Ми не виступаємо проти української мови. Ми хочемо захистити росіян», – сказав представник Росії при ООН Василь Небензя.

США, Великобританія і Франція, зі свого боку, закликали РФ припинити окупацію українського Криму, анексованого Росією в 2014 році.

Американський дипломат Родні Хантер зазначив, що пов’язані з Кримом санкції будуть зберігатися, поки РФ не поверне контроль над півостровом. Він додав, що санкції за збройний конфлікт на сході України також будуть залишатися в силі до повного виконання Росією Мінських домовленостей.

Сполучені Штати і їх союзники зажадали звільнення 24 українських моряків.

В Україні 16 липня набув чинності Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Нагадаємо:

  • 25 квітня 2019 року Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому закон №5670-д «Про функціонування української мови як державної», згідно з яким українська мова затверджена як основна у функціонуванні в державних установах і суспільстві. Закон не обмежує прав національних меншин і корінних народів, не втручається в сферу релігійних обрядів і особистого спілкування і дозволяє отримувати сервіс іншою мовою, якщо сторони погоджуються. При цьому порядок застосування мов в Україні визначається виключно статтею 92 закону. Закон передбачає знання і застосування державної мови посадовими особами та постачальниками послуг, іспит з української мови для отримання громадянства, україномовну освіту для всіх громадян. Також в законі прописано, що на загальнонаціональних телеканалах має бути не менше 90% української мови, у всіх ЗМІ і сайтів повинні бути українські версії сайтів, не менше 50% назв книг повинні видаватися українською мовою, і не менше 50% назв газет і журналів українською мовою в точках розповсюдження.
  • Президент Петро Порошенко в середу, 15 травня, підписав закон «Про функціонування української мови як державної». Він набуде чинності через два місяці після публікації.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine