Зеленський спростив видачу громадянства для іноземців, які воювали на Донбасі, та біженців з РФ

Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким розширив перелік документів, які можуть бути підставою для набуття громадянства України, розширивши таким чином перелік осіб, які можуть отримати українське громадянство, на іноземців та осіб без громадянства, які захищали Україну, і на громадян РФ, які зазнали політичних переслідувань.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на прес-службу президента.

Текст відповідного указу №594/2019 «Питання спрощення отримання громадянства України іноземцями та особами без громадянства, які брали участь у здійсненні заходів щодо забезпечення національної безпеки і оборони України, та громадянами Російської Федерації, які зазнали переслідувань за політичними переконаннями» від 13 серпня опублікований на сайті глави держави у вівторок.

В указі зазначається, що зміни  вносяться з метою забезпечення захисту прав і свобод людини і громадянина.

Громадянство України можна отримати на підставі наявності:

– декларації про відмову особи, яка є громадянином Російської Федерації і зазнала переслідувань через політичні переконання у країні своєї громадянської належності, від іноземного громадянства разом із документом, що підтверджує переслідування через політичні переконання (довідка Міністерства закордонних справ України, дипломатичного представництва чи консульської установи України, видана в установленому Кабінетом Міністрів України порядку) – для іноземців, які є громадянами Російської Федерації та зазнали переслідувань через політичні переконання у країні своєї громадянської належності».

– декларацію про відмову особи від іноземного громадянства – для іноземців у поданні на ім’я Президента України, щодо яких містяться відомості, що такі особи брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, та/або брали участь у виконанні бойових або службових завдань антитерористичної операції, та/або брали (беруть) участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

Як заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін, в Україні за різними оцінками сотні тисяч українців мають російський паспорт.

  • 24 квітня Володимир Путін підписав указ про спрощення порядку отримання російського громадянства жителями тимчасово окупованих територій Донбасу.
  • Паспорти вже почали видавати в окупованих частинах Донецької та Луганської області.
  • Глава МЗС України Павло Клімкін заявив, що незаконно видані паспорти не будуть визнані ніде в світі.
  • У РФ підготували законопроект, який спрощує порядок надання деяким категоріям іноземних громадян і осіб без громадянства дозвіл на тимчасове проживання і посвідки на проживання.
  • Міністр з питань тимчасово окупованих територій і переміщених осіб Вадим Черниш заявив, що Кабінет міністрів готує перелік російських чиновників, причетних до реалізації спрощеної процедури незаконної видачі паспортів РФ жителям окупованого Донбасу, до яких повинні застосувати санкції.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine