Танкер MRIYA знайшовся на рейді порту «Південний»

Танкер MRIYA буксиром доправлено до рейду порту «Південний» на виконання ухвали суду про арешт судна, яке в порушення закону заходило в закриті України порти окупованого Криму, поставляло паливо для Чорноморського флоту РФ і підозрюється в контрабанді нафтопродуктів.

Буксир "Геннадий Савельев" Фото marinetraffic.com

Про це пише Центр журналістських розслідувань із посиланням на трекер marinetraffic.com.

Згідно з даними трекеру, танкер MRIYA  стоїть у трьох кілометрах південніше входу до Малого Аджалицького лиману, на берегах якого розташовані Морський торгівельний порт «Південний» та Одеський припортовий завод.  Поруч із танкером MRIYA маневрують буксирні катери «Геннадій Савельєв» і «Борей». 

Ці дані підтверджує й галузеве видання enkorr, яке стверджує, ніби співробітники СБУ примусили команду залишити судно MRIYA та в ніч з 20 на 21 серпня почали буксирування танкеру до порту «Южний». Однак заступник прокурора Автономної Республіки Крим Ігор Поночовний спростував інформацію про команду, яка нібито залишила судно MRIYA, та запевнив, що команда знаходиться на борту танкеру. 

Раніше у програмі «Питання національної безпеки» (проект Центру журналістських розслідувань, ефір ТРК Чорноморська) заступник прокурора АР Крим Ігор Поночовний повідомив, що правоохоронці вжили заходів для буксирування заарештованого танкеру MRIYA до Херсонського морського порту. 

Фото marinetraffic.com

СБУ та Держприкордонслужба 20 серпня взяли танкер MRIYA під контроль на виконання рішення Апеляційного суду Херсонської області від 19 серпня про накладення арешту на судно. 

Танкер MRIYA вийшов з порту Херсон одразу після рішення Херсонського міського суду про відмову в арешті судна. Вийшовши до нейтральних вод, судно вимкнуло AIS і зупинилося у безпосередній близькості до танкеру Balt Flot 16 (прапор РФ, порт приписки Петербург). За усталеною схемою контрабанди, у нейтральних водах без відкриття/закриття кордону відбувається перевантаження пального, яке в подальшому може опинитися на українському ринку. 

Нагадаємо:

  • 10 серпня в порту Херсона українські правоохоронці провели обшук на судні MRIYA, яке в порушення закону заходило в закриті України порти окупованого Криму, поставляло паливо для Чорноморського флоту РФ і підозрюється в контрабанді нафтопродуктів. У червні 2015 це ж судно, але під назвою VILGA, поставляло паливо для підрозділів Чорноморського флоту РФ в окупованому Севастополі.
  • Танкер MRIYA знаходиться складеному Моніторингової групою фонду «Майдану закордонних справ» і порталу BSNews «чорному списку» морських суден, які після окупації Криму Росією відвідували закриті Україною порти окупованого Криму. Згідно їх бази даних, в 2015 році судно, тоді під назвою VILGA (прапор Росії, IMO: 9109811), тричі заходило в порт Севастополя для доставки нафтопродуктів на головну нафтобазу Чорноморського флоту РФ в Сухарній балці: 11 травня, 1 червня і 26 червня.
  • 13 серпня Херсонський міський суд відмовився заарештовувати судно MRIYA.
  • 14 серпня прокуратура АРК оскаржила рішення Херсонського міськсуду. В СБУ заявили, що «справа на контролі».
  • 15 серпня стало відомо, що судно-порушник MRIYA вийшло з порту Херсона в нейтральні води Чорного моря.
  • 19 серпня Апеляційний суд Херсонської області скасував рішення Херсонського міськсуду й заарештував судно MRIYA.
  • 20 серпня співробітники СБУ та Держприкордонслужби України під процесуальним керівництвом прокуратури АРК виконали рішення Апеляційного суду Херсонської області про арешт танкера MRIYA.
  • Судновласники танкеру MRIYA пов’язані зі структурами, близькими Віктора Медведчука, кума президента РФ Володимира Путіна і лідера партії «Опозиційна платформа – За життя».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine