Тейлор вважає, що діючих санкцій щодо РФ замало, прогнозує посилення

Тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор заявив, що санкцій щодо РФ недостатньо, оскільки вона не покидає окупований Крим і Донбас. Він вважає, що було б добре, якби РФ покинула Південну Осетію, Абхазію, Крим, Донецьк. 

Тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор Фото: ua.usembassy.gov

Про це Тейлор заявив в інтерв’ю Першому каналу Грузії, пише Центр журналістських розслідувань.

«Треба сказати, що є більш широкі санкції, які міжнародне співтовариство може ввести щодо Росії. З одного боку, є секторальні санкції щодо оборонного, енергетичного, фінансового секторів, які ми можемо задіяти проти Росії. Ми навіть можемо ввести обмеження проти більшої кількості людей, щоб вони не могли отримати візу, їх сім’ї не змогли подорожувати або здобувати освіту у Великій Британії або США, заморозити їхні цінні папери.

Одна з найсильніших санкцій, яку ми ще не застосовували щодо Росії, і Росія це добре знає, це її виключення з міжнародної фінансової системи. Це буде руйнівним для країни. Ми ніколи цього не робили, але в разі ще одного агресивного кроку, це можна буде використовувати. Ця санкція – плата для Путіна. Я думаю, що Путін навіть не думав, що європейці введуть санкції на такий тривалий термін. Ймовірно, в Кремлі подумали, що вони попрацюють з деякими країнами, ми знаємо, про кого йде мова, і санкції будуть скасовані, але насправді цього не відбулося, і вони навпаки, вони були продовжені», – сказав Вільям Тейлор.

Посол також розповів про головну умову саміту в Бухаресті, підкресливши, що агресія Росії і її військова присутність в окупованих регіонах Грузії і України залишаються серйозною проблемою для вступу цих країн в НАТО.

«Грузія і Україна добре пам’ятають послання саміту НАТО в Бухаресті в 2008 році, тоді МАР не отримала ні Грузія, ні Україна, але в заяві саміту говориться, що вони обов’язково стануть членами НАТО в майбутньому, в певний час. Бажання Грузії і України вступити в альянс всім добре відомо, це прописано в Конституції. Військові навчання є частиною цієї справи, що необхідно зробити для досягнення мети. Я не можу сказати вам, чи повинні ваші країни матися на увазі в даному процесі разом або окремо. Коли ви почнете процес, це будете вирішувати тільки ви. НАТО не хоче таких нових членів, які підвищать шанс протистояння з Росією. Однак у Вашингтонському договорі йдеться, що будь-яка європейська країна може подати заявку на членство, навіть країни, які стоять перед викликами. Було б непогано, якби росіяни покинули Південну Осетію, Абхазію, Крим або Донбас, це спростило б процес вступу», – заявив Вільям Тейлор.

Як повідомлялося, спеціальний представник Держдепартаменту США Курт Волкер з питань України наголошує, що санкції Заходу проти Росії, введені за незаконну окупацію Криму, залишатимуться чинними, поки півострів не повернеться під контроль України.

Нагадаємо:

  • Санкції щодо РФ через анексію Криму з боку США і ЄС були введені в грудні 2014 року.
  • 4 березня 2019 року президент США Дональд Трамп продовжив ще на рік пакет санкцій, введених указами як попереднього президента Барака Обами, так і нинішньою адміністрацією Білого дому, проти Росії за незаконну окупацію і анексію Криму.
  • 20 червня 2019 року Рада ЄС продовжила до 23 червня 2020 року діючу заборону на інвестиції в економіку окупованого Криму.
  • 27 червня 2019 року Рада Євросоюзу подовжила економічні санкції ЄС проти окремих секторів російської економіки ще на шість місяців – до 31 січня 2020 року. Ці обмежувальні заходи проти Росії Євросоюз ввів ще в 2014 році у відповідь на її дії з дестабілізації ситуації в Україні.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine