Про це у мікроблозі Twitter повідомив посол України в Німеччині Андрій Мельник.
«Зрада скасовується: керівництво МЗС Німеччини особисто повідомило мене про вказівку всім німецьким консульствам не визнавати російські паспорти, видані українцям на окупованому Донбасі», – написав Мельник.
Зрада скасовується: керівництво МЗС Німеччини особисто повідомило мене про вказівку всім??консульствам НЕ ВИЗНАВАТИ російські паспорти, видані українцям на окупованому Донбасі. Danke für die Solidarität @AuswaertigesAmt pic.twitter.com/O9nGehILss
— Andrij Melnyk (@MelnykAndrij) 10 октября 2019 г.
24 вересня німецьке видання Bild повідомило, що Німеччина видає візи жителям окупованих районів Донецької і Луганської областей, які отримали російські паспорти після указу президента РФ Володимира Путіна.
25 вересня у МЗС Німеччини спростували цю публікацію, заявивши, що не знають жодного випадку, коли власники подібних паспортів отримали б візи.
3 жовтня Європейська комісія та Європейська служба зовнішніх дій розіслали державам-членам ЄС і країнам Шенгенської зони, що не входять в ЄС, рекомендації по опрацюванню віз, які видають жителям непідконтрольних Україні районів Донецької та Луганської областей. Інструкції містять набір критеріїв, покликаних допомогти консульствам встановити фактичне місце проживання власників російських паспортів.
Нагадаємо:
- 24 квітня 2019 року президент РФ Володимир Путін підписав указ про спрощення порядку отримання російського громадянства жителями тимчасово окупованих територій Донбасу.
- Паспорти вже почали видавати в окупованих частинах Донецької та Луганської області.
- У РФ підготували законопроект, який спрощує порядок надання деяким категоріям іноземних громадян і осіб без громадянства дозвіл на тимчасове проживання і посвідки на проживання.
- Спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що дії РФ щодо прискореного надання російського громадянства жителям українських районів Донецької та Луганської областей суперечать зусиллям по досягненню миру на Донбасі.
- В кінці липня в ГУР Міноборони повідомили, що російські окупаційні адміністрації на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей вимагають від місцевих жителів, які співпрацюють з окупантами, прискорити надання документів для отримання російського громадянства.