«Верховний суд» залишив 10 років колонїї Діляверу Гафарову за нібито членство в кримськотатарському батальйоні

“Верховний суд Криму” залишив у силі вирок “Кіровського райсуду”, який призначав Діляверу Гафарову покарання у вигляді 10 років позбавлення волі у колонії суворого режиму за нібито участь у кримськотатарському добровольчому батальйоні імені Номана Челебіджихана.

Ділявер Гафаров Фото: Facebook Кримская солидарность

Як повідомляє Кримский процес, вирок винесла колегія “суддів”: К. Караваєв, Н. Петюшева, М. Соболюк.

Як выдомо, Ділявера Гафарова звинувачували у порушенні частини 2 статті 208 КК РФ (Участь у незаконному збройному формуванні).

За версією слідства, Ділявер Гафаров в составі батальйона був учасником економічної блокади Криму. Сам Гафаров заперечував свою провину.

За словами Гафарова, коли він працював на телеканалі ATR перукарем, власник каналу Ленур Іслямов пропонував йому увійти в загін, але він відмовився, а пізніше звільнився з телеканалу, недовго попрацював в Києві і повернувся до Криму.

В окупованому Криму «Кіровський районний суд», де судили жителя півострова Ділявера Гафарова, який заперечував свою участь у «кримськотатарською добровольчому батальйоні імені Номана Челебіджихана», у чому його звинувачувала ФСБ, засудив чоловіка до 10 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.

Як повідомлялось, за даними Кримської правозахисної групи, в Криму за період окупації порушено не менше 11 справ за ч.2 ст.208 КК РФ (участь в незаконному збройному формуванні). Причиною кримінального переслідування кримчан як мінімум в семи випадках стала, за версією російського слідства, їх нібито участь в «Кримськотатарському добровільному батальйоні імені Номана Челебіджихана». Серед них і Ділявер Гафаров. Троє кримчан вже позбавлені волі.

Нагадаємо:

  • 30 жовтня 2018 року в Криму російські силовики провели обшук в селі Жечужина Кіровського району в будинку Ділявера Гафарова, після якого його затримали. Силовики шукали зброю, але нічого не знайшли, проте вилучили ноутбук, телефони, документи, український і російський паспорти Гафарова.
  • Гафарова затримали за підозрою в скоєнні злочину за ч.2 ст.208 КК РФ «Участь в збройному формуванні, не передбаченому федеральним законом, а також участь на території іноземної держави в збройному формуванні, не передбаченому законодавством цієї держави, з метою, що суперечать інтересам Російської Федерації».
  • 31 жовтня «Київський районний суд» Сімферополя заарештував Ділявера Гафарова.
  • ФСБ стверджує, що Ділявер Гафаров нібито входив до складу кримськотатарського батальйону ім. Номана Челебіджихана і громадського формування «Аскер», а також був учасником Громадянської блокади Криму.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine