Визнаний Amnesty International в’язнем совісті Сервер Мустафаєв доставлений в СІЗО Ростова-на-Дону

Кримськотатарський активіст, один із координаторів громадського об'єднання «Кримська солідарність» Сервер Мустафаєв, який є фігурантом сфабрикованої в окупованому Криму ФСБ другої бахчисарайської «справи кримських мусульман», знаходиться в СІЗО №1 російського Ростова-на-Дону.

Сервер Мустафаєв Фото: Facebook Крымская солидарность

Про це повідомив адвокат Сергій Легостов у відеокоментарі, опублікованому на сторінці «Кримської солідарності» в Facebook.

«7 листопада отримав офіційне підтвердження про те, що Сервер Мустафаєв знаходиться в СІЗО №1 міста Ростова-на-Дону … Буквально кілька днів тому міжнародною організацією Amnesty International він був визнаний політв’язнем, в’язнем совісті», – сказав Легостов.

6 листопада міжнародна правозахисна Amnesty International розпочала акцію термінової допомоги Серверу Мустафаєву, в якій закликала всіх небайдужих писати листи генеральному прокурору Росії Юрію Чайці з проханням звільнити і зняти звинувачення з одного з координаторів об’єднання «Кримська солідарність».

«Звинувачення з Сервера Мустафаєва мають бути зняті, а він негайно і беззастережно звільнений, оскільки є в’язнем совісті, яког переслідують виключно за свою правозахисну діяльність», – заявили в Amnesty International.

Нагадаємо:

  • 11 жовтня 2017 року в Бахчисараї співробітники ФСБ провели обшуки в будинках кримських татар. В результаті було затримано шістьох кримчан: Сервер Зекірьяєв, Сейран Салієв, Марлен Асанов, Тимур Ібрагімов, Мемет Бєлялов і Ернес Аметов. Прес-служба ФСБ заявила про те, що в Криму нібито «припинили діяльність осередку послідовників «Хізб ут-Тахрір» і назвала обшуки в Бахчисараї слідчими діями. «Київський районний суд» Сімферополя заарештував затриманих кримських татар.
  • 21 травня 2018 року російські силовики провели обшуки в Бахчисараї у координатора об’єднання «Кримська солідарність» Сервера Мустафаєва і в селі Долинне Бахчисарайського району у Едема Смаїлова. Активістів затримали за підозрою в нібито причетності до організації «Хізб ут-Тахрір», забороненої в РФ. 22 травня «Київський районний суд» Сімферполя заарештував Мустафаєва і Смаїлова. 6 лютого «суд» продовжив їм арешт до 9 квітня.
  • В кінці лютого в Криму ФСБ обвинуватила вісьмох фігурантів другої бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» в підготовці до насильницького захоплення влади на додаток до раніше пред’явленого обвинувачення у створенні та участі в терористичній організації. 5 березня слідство ФСБ посилило обвинувачення Мемету Бєлялову і Тимуру Ібрагімову, перекваліфікувавши його з «участі в діяльності в терористичній організації» на «організацію діяльності».
  • 12 вересня з Криму в російський Ростов-на-Дону етапували фігурантів другої бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» Сервера Зекірьяєва, Сейрана Салієва, Марлена Асанова, Тимура Ібрагімова, Мемета Бєлялова, Ернеса Аметова, Едема Смаїлова і Сервера Мустафаєва для участі в засіданні Північно-Кавказького окружного військового суду (зараз Південний окружний військовий суд – ред.). 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine