На засуджених у «справі диверсантів» Бессарабова і Дудку тисне адміністрація СІЗО – Денісова

На незаконно засуджених в окупованому Криму за сфабрикованою ФСБ «справою диверсантів» севастопольців Олексія Бессарабова та Володимира Дудку, яких етапують до місць відбування покарання в РФ, чинить моральний і психологічний тиск адміністрація одного з російських СІЗО, де вони зараз перебувають.

Олексій Бессарабов і Володимир Дудка Фото: Facebook Илья Дудка

Про це повідомила на своїй сторінці в Facebook омбудсмен України Людмила Денісова, яка отримала інформацію про чергове порушення прав українських політв’язнів.

«На громадян України чиниться моральний та психологічний тиск адміністрацією пенітенціарної установи, де вони утримуються. Крім того, наші співгромадяни з вересня 2019 року перебувають в процесі етапування. Як відомо, останнє відоме місце їхнього перебування – СІЗО м.Краснодара», – написала Денісова.

У зв’язку з цим вона в невідкладному порядку звернулась до Генерального консула України в Ростові-на-Дону Тараау Малишевського На громадян України чиниться моральний та психологічний тиск адміністрацією пенітенціарної установи, де вони утримуються. Крім того, наші співгромадяни з вересня 2019 року перебувають в процесі етапування. Як відомо, останнє відоме місце їхнього перебування – СІЗО м.Краснодара.

Як повідомлялось, 15 жовтня Верховний суд РФ залишив без змін незаконний вирок «Севастопольського міського суду» від 4 квітня, яким Бессарабов і Дудка отримали по 14 років позбавлення волі за  овинуваченням в нібито «підготовці диверсій» на території півострова.

У кінці листопада стало відомо, що Бессарабова і Дудку етапували із сімферопольського СІЗО окупованого Криму до Росії. Їх мають доставити до місць відбування покарання.

Нагадаємо:

  • 9 листопада 2016 року ФСБ РФ затримала в окупованому Севастополі українських громадян, яких російська спецслужба називає «членами диверсійно-терористичної групи Головного управління розвідки Міноборони України». Затримані Дмитро Штибліков, Олексій Бессарабов і Володимир Дудка нібито готували диверсійні акти в Криму.
  • Дмитро Штибліков в 2004 році був звільнений в запас з лав ЗС України і до 2014 року працював в Севастополі аналітиком в неурядовій організації Центр сприяння вивченню геополітичних проблем і євроатлантичного співробітництва Чорноморського регіону «Номос», що припинив діяльність після окупації Криму. Олексій Бессарабов також працював в центрі «Номос» експертом. Володимир Дудка – капітан 2-го рангу запасу, колишній командир корабля управління «Сімферополь» ВМС України.
  • 18 травня 2017 року Штибліков уклав досудову угоду зі слідством і визнав свою провину. Жодного з незалежних адвокатів до нього не допустили. 16 листопада 2017 року «Севастопольський міський суд» засудив Штиблікова до 5 років позбавлення в колонії строго режиму і штрафу в розмірі 200 тисяч рублів.
  • 4 квітня 2019 року «Севастопольський міський суд» засудив Бессарабова і Дудку за обвинуваченням в нібито підготовці «диверсій» на території півострова і незаконному зберіганні вибухових речовин до 14 років позбавлення волі кожного та призначив їм штрафи: Дудці в розмірі 350 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, Бессарабову – 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine