У САП очікують, що затриманого в Німеччині Онищенка екстрадують в Україну з протягом двох місяців

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) очікує, що екс-депутата Олександра Онищенка екстрадують з Німеччини в Україну протягом одного-двох місяців.

Олександр Онищенко Фото: УНІАН

Про це в ефірі телеканалу hromadske заявив начальник відділу САП Роман Сімків.

«Повинно бути рішення суду, яке дасть дозвіл на екстрадицію в Україну. Це може бути місяць-два, можливо навіть більше часу, все буде залежати від позиції, яку займе Онищенко та його адвокати», – сказав Сімків.

При цьому він зазначив, що, у Онищенко є можливість погодитися на спрощену екстрадицію – він може погодитися на повернення в Україну, тоді процес не займе багато часу.

«Знову ж таки, все залежить від правоохоронних і судових органів Федеративної Республіки Німеччина», – додав він.

Як повідомлялось, 29 листопада у Німеччині правоохоронці за запитом України затримали екснардепа-втікача Олександра Онищенка, якого підозрюють в організації схеми з розкрадання мільярдних коштів під час видобутку та продажу природного газу.

Нагадаємо:

  • 5 липня 2016 року Верховна Рада задовольнила подання ГПУ на притягнення до відповідальності депутата від фракції «Воля народу» Олександра Онищенка, який підозрюється в організації схеми з розкрадання державного газу в великих масштабах: в причетності до зловживань при реалізації газу, видобутого при спільній діяльності з ПАТ «Укргазовидобування». З її допомогою державі було завдано збитків на суму 3 млрд. грн.
  • 8 серпня 2016 року НАБУ оголосило Олександра Онищенка у всеукраїнський розшук і подало документи в Інтерпол для оголошення нардепа в міжнародний розшук.
  • 12 квітня 2017 року НАБУ повідомило про передачу ГПУ для подальшого направлення до Іспанії пакета документів, необхідних для початку процедури екстрадиції в Україну Інеси Кадирової, матері Олександра Онищенка, яка, за версією слідства, є співорганізатором «газової схеми».
  • У квітні 2017 року Олександр Онищенко заявив, що одна з країн Євросоюзу надала йому статус політичного біженця.
  • 18 лютого 2019 року САП затвердила та направила до суду обвинувальний акт у так званій «газовій справі» стосовно нардепа Олександра Онищенка та його фінансового директора, які втекли з України.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine