У Сімферополі знову обікрали храм ПЦУ – архієпископ Климент

В окупованому Криму знову обікрали приміщення Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги в Сімферополі Православної церкви України (ПЦУ) в Сімферополі.

Кафедральный собор святих рівноапостольних князів Володимира та Ольги ПЦУ в Сімферополі Фото: RFE/RL

Про це виданню Крим.Реалії повідомив архієпископ Сімферопольський і Кримський, керуючий Кримської єпархії ПЦУ Климент.

«Коли мене не було в Криму, робочі, що роблять ремонт в церкві, нас обікрали. Крадіжка сталася на другому поверсі. Незаконно були виламані двері, старі дерев’яні, під виглядом ремонту, що встановлюються нові. З другого поверху вкрадена радіоапаратура. Сьогодні вранці я заявив виконробу, щоб мені повернули апаратуру. Він мене послав», – розповів архиепископ.

Він зазначив, що викликав поліцію і додав, що факти спроби крадіжки були і раніше.

Представництво президента України в АРК виступило із засудженням акту вандалізму в українській церкві і зажадало від окупаційної «влади» дотримуватися прав віруючих в Криму.

«Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим рішуче засуджує акти вандалізму і крадіжки під приводом ремонту Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги в місті Сімферополі (Автономна Республіка Крим, Україна) та вимагає від представників окупаційної адміністрації гарантувати релігійні права та свободи віруючих Православна Церква України.», – йдеться в заяві, опублікованій в Facebook.

Нагадаємо:

  • 28 червня 2019 року «Арбітражний суд Республіки Крим» зобов’язав Кримську єпархію ПЦУ (раніше УПЦ КП – ред.) передати будівлю єдиного в Сімферополі кафедрального собору святих Володимира і Ольги «міністерству майнових і земельних відносин Криму», робітники якого вже почали будівельні роботи в будівлі без відома єпархії.
  • 24 липня архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент після повернення до Сімферополя виявив, що з храму вкрали всі церковні речі Кримського єпархіального управління.
  • Синод Православної церкви України закликав посилити міжнародні санкції проти Росії і конкретних посадових осіб відповідальних за розграбування собору святих Володимира і Ольги ПЦУ в Сімферополі та причетних до порушення права на свободу совісті та віросповідання у окупованому Криму.
  • У серпні 2019 року стало відомо, що земельну ділянку, виділену Сімферопольською міськрадою в 2013 році Кримській єпархії УПЦ КП для будівництва храму, окупаційна «влада» Сімферополя передала римо-католицькій громаді для будівництва кафедрального собору.
  • За словами владики Климента, за п’ять років окупації Криму Росією українська церква залишилась єдиним консолідуючим фактором для українців, які мешкають на півострові. Саме церква дозволяє їм зберігати свою національну культуру і свою українську ідентичність.
  • Українська громада окупованого Криму готує звернення до ЄСПЛ, який розглядає справу про знищення храму Православної церкви України у Сімферополі.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine