Головний підрядник «Північного потоку-2» припинив участь у проекті і вивів судна з Балтики

Побоюючись санкцій США, швейцарська компанія Аllseas, яка раніше брала участь в будівництві газопроводу «Північний потік-2» (Nord Stream 2) у якості головного підрядника, припинила свою участь в проєкті та вивела свої судна-трубоукладчики з Балтійського моря, спрямувавши їх на підготовку до інших робіт.

Судно компанії Allseas укладає труби для газопроводу «Північний потік-2» Фото: picture alliance/dpa/B.Wusteneck

Про це агентству ТАСС повідомили в прес-службі Allseas.

«Будівельний флот Allseas покинув Балтійське море і був демобілізований для підготовки до інших робіт», – заявили в компанії.

Як повідомлялось, 27 грудня Державний департамент США заявив, що всі компанії, причетні до будівництва Nord Stream 2, мають протягом 30 днів припинити роботи, інакше США застосують проти них нові санкції, передбачені в законі про оборонний бюджет Штатів.

Нагадаємо:

  • Президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет Сполучених Штатів на 2020 рік, яким також передбачається введення санкцій проти компаній, що беруть участь в спорудженні газопроводу «Північний потік – 2». Ключовий підрядник проекту – швейцарська компанія Аllseas заявила, що призупиняє укладання труб у Балтійському морі.
  • Обмежувальні заходи щодо проекту «Північний потік-2», які в сенаті Конгресу США включили до військового бюджету, торкнуться різних компаній, що беруть участь у будівництві трубопроводу, зокрема, прокладають труби у Балтійському морі. Ці санкції націлені на судна, які прокладають трубопровід, а також на керівників компаній, пов’язаних з цими суднами. Цим особам може бути заблоковано в’їзд до США, а їхні транзакції, пов’язані з їх нерухомістю або інтересами – заблоковано.
  • Проект «Північний потік-2» передбачає будівництво двох ниток загальною потужністю 55 мільярдів кубометрів газу в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини, з’єднавши постачальників у РФ зі споживачами в Європ. Новий трубопровід планується побудувати поруч з «Північним потоком». Вартість проекту оцінюється майже в 10 млрд євро. Засновником та власником контрольного пакета акцій компанії-оператора проекту Nord Stream 2 AG є «Газпром» (MOEX: GAZP). В консорціум входять також французька Engie, австрійська OMV, британсько-нідерландська Royal Dutch Shell, німецькі Uniper і Wintershall.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine