У 2019 році при перетині КПВВ на Донбасі померло 27 осіб – Офіс омбудсмена

Новини
Фото: dpsu.gov.ua

У 2019 року в чергах при перетині лінії розмежування на контрольних пунктах в’їзду-виїзду (КПВВ) в Луганській і Донецькій областях померло 27 осіб. У більшості випадків – це люди похилого віку.

Про це повідомив представник Уповноваженої Верховної Ради з прав людини в Луганській і Донецькій областях Павло Лисянський на своїй сторінці в Facebook.

«За даними, які зібрані співробітниками представництва Офісу омбудсмена України в Луганській і Донецькій областях, за 2019 рік при перетині КПВВ в Луганській і Донецькій областях померло 27 осіб, в основному це люди похилого віку. Також за 2019 рік бригади екстреної медичної допомоги здійснили 290 виїздів (тобто один раз в два дні) і надали медичну допомогу 301 людині», – написав Лисянський.

Він зазначив, що за дорученням омбудсмена Людмили Денисової неодноразово виступав на обласних колегіях і виїзному засіданні уряду України (в Маріуполі) з питання забезпечення постійної присутності бригад екстреної медичної допомоги на КПВВ Луганської та Донецької областей з метою більш оперативного надання медичної допомоги людям, які перетинають лінію розмежування.

«Я повторно звернувся (направив листи) до голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павла Кириленка і голови Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Сергія Гайдая з проханням розглянути можливість забезпечення постійної присутності бригад екстреної медичної допомоги на КПВВ Луганської та Донецької областей. Я впевнений, що постійна присутність бригад екстреної медичної допомоги на всіх КПВВ дозволить більш оперативно надавати медичну допомогу людям», – повідомив представник омбудсмена.

Як повідомлялось, у грудні 2019 року правозахисники у моніторинговому звіті вказали на головні проблеми, з якими стикаються громадяни на КПВВ після введення Кабміном нового Порядку перетину лінії розмежування на Донбасі. Серед них, зокрема, відмова у перетині лінії розмежування дітям старшим за 14 років, які ще не отримали паспорт громадянина України, а також відсутність на КПВВ нормальних умов для громадян, які змушені подовгу очікувати в чергах.

Нагадаємо:

  • Уряд України спростив Порядок перетину та перевезення товарів через лінію розмежування для громадян, які проживають на окупованій території Донецької та Луганської областей.
  • 28 листопада набув чинності новий Порядок в’їзду осіб і переміщення товарів на тимчасово окуповані території (ТОТ) у Донецькій та Луганській областях і виїзду осіб та переміщення товарів із цих територій.
  • Правозахисник вказують, що жителі окупованих територій Донбасу не були вчасно поінформовані про новий Порядок перетину лінії розмежування, що призвело до інцидентів на контрольних пунктах в’їзду-виїзду, де, зокрема, не пропускали дітей через відсутність необхідних документів.
  • У новому Порядку перетинання лінії розмежування на Донбасі є ряд негативних і сумнівних моментів. Зокрема, громадян перевіряють по не пов’язаним між собою базам прикордонників і СБУ, хоча в них внесена ідентична інформація. Це збільшує час на перевірку на контрольних пунктах в’їзду-виїзду.
  • За новими правилами переміщення товарів через КПВВ був виключений спосіб перевезення ручним багажем.