СБУ заборонила в’їзд до України російському виконавцю Валерію Сюткіну за підтримку анексії Криму

Служба безпеки України заборонила в’їзд до України російському виконавцю Валерію Сюткіну, який ще 2014 році підтримав незаконну анексію Криму Росією. 27 квітня співак планував виступити з концертом у Палаці Україна в Києві.

Валерій Сюткін Фото: Ревизор.ru

Про це повідомляє пресцентр спецслужби.

«СБУ заборонила в’їзд російському співаку Валерію Сюткіну через його висловлювання щодо «доцільності» анексії Криму в ефірі одного з телеканалів РФ», – йдеться повідомленні.

У Службі безпеки також пояснили, що приймають рішення про заборону іноземцям на в’їзд до України на у разі наявності інформації про їх дії, які несуть загрозу національній безпеці України.

У спецслужб зазначили, що крім СБУ заборонити в’їзд також можуть інші держоргани, зокрема Державна прикордонна служба УкраЇни.

Так, у разі порушення правил перетину адміністративної межі з тимчасово окупованим Кримом, питання розглядається Держприкордонслужбою відповідно до ст.13 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства».

При наявності інформації щодо іноземних артистів, які порушили правила перетину кордонів України, але публічно не підтримували агресію проти нашої країни, СБУ передає її до Держприкордонслужби, додали в спецслужбі.

16 січня 40 народних депутатів з чотирьох фракцій і груп Верховної Ради звернулись до СБУ із закликом не пускати в Україну російських співаків Олександра Сєрова та Валерія Сюткіна, які планували виступити з концертами у київському Палаці Україна 23 березня і 27 квітня відповідно.

Як повідомляв Центр журналістських розслідувань, п’ятеро померлих російських акторів та співаків, які підтримали окупацію Криму та незаконно відвідували півострів, за що їм був заборонений в’їзд до України, до цього часу включені до Переліку осіб, що загрожують національній безпеці України. Цей список за зверненнями СБУ складає міністерство культури та публікує на своєму сайті.

Про те, хто і як формує так званий «чорний список» – перелік іноземних діячів, які створюють загрозу національній безпеці України, що є підставою для заборони їм в’їзду в нашу країну, читайте в матеріалі ЦЖР «Чорний список», сіра політика і правової туман.

Нагадаємо:

  • На початку квітня 2018 року українські прикордонники в міжнародному аеропорту «Київ» не пропустили через держкордон музиканта популярної російської поп-групи «А’Студіо», який в 2016 році гастролював в окупованому Росією Криму. Йому на 3 роки заборонили в’їзд в Україну.
  • 14 травня 2018 року українські прикордонники в київському аеропорту «Жуляни» не пропустили до України російську співачку Світлану Сурганову, яка в 2016 році незаконно відвідувала окупований Крим через закритий пункт пропуску. Артистці на 3 роки заборонений в’їзд на українську території.
  • 6 листопада 2019 року українські прикордонники в аеропорту «Бориспіль» не пропустили в Україну російську акторку Маргариту Аброськіну, яка у 2018 році незаконно відвідувала окупований Крим. Їй на три роки заборонили в’їзд на територію країни.
  • Верховний суд України визнав законною заборону на в’їзд в Україну російському реп-виконавцю Василю Вакуленко, відомому за творчим псевдонімом Баста, який незаконно відвідував окупований Крим, де виступав з концертами.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine