Рада відправила на доопрацювання законопроект про виплату пенсій жителям тимчасово окупованих територій

Новини

Верховна Рада України відправила на повторне читання законопроект про право на пенсію для жителів ОРДЛО «Про внесення змін до деяких законів України щодо реалізації права на пенсію» №2083-д.

За таке рішення проголосували 314 парламентаріїв. При цьому прийняття документа за основу підтримали лише 184 нардепа.

Зазначеним проектом закону пропонувалося:

  • спростити процедури докази права на виплату пенсій та її розміру шляхом скасування обов’язковості надання паперових документів щодо осіб, які мають право на пенсії і які змушені були залишити або покинути своє місце проживання в результаті або щоб уникнути негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини і надзвичайних ситуацій природного або техногенного характеру;
  • скасувати для зазначеної категорії осіб обмеження по можливості одержати не виплачену пенсію тільки за три роки, в тому числі спадкоємцями;
  • врахувати можливість докупкі страхового стажу без застосування санкцій подвоєння суми єдиного внеску;
  • врегулювати особливий режим і порядок отримання пенсій для пенсіонерів, які залишилися проживати на тимчасово окупованих територіях України.

Нагадаємо:

  • 26 листопада в Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №2083-д «Про внесення змін до деяких законів України щодо реалізації права на пенсію». Він повинен вирішити питання виплати пенсії громадянам, які проживають на тимчасово непідконтрольних української влади територіях. Зокрема, законопрєкт передбачає відв’язування виплати пенсій від статусу внутрішньо переміщеного особи.
  • Законопроєкт щодо пенсій не передбачає виплат безпосередньо на непідконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей, а також в анексованому Криму. Голова Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій Дмитро Лубінець пояснив, яким чином планується виплачувати пенсії і заборгованність по ним громадянам України з тимчасово окупованих територій ОРДЛО відповідно до нового законопроєкту №2083-д. За його словами, людина буде отримувати пенсію за цей місяць і автоматично ще одну пенсію за рахунок того боргу, який вже є перед цією людиною з боку України.
  • На думку правозахисників «Донбас SOS», законопроєкт №2083-д допоможе найбільш уразливішій категорії населення – переселенцям, людям похилого віку та людям, які проживають на непідконтрольних територіях. На думку правозахисників, прийняттям законопроекту №2083-д про пенсії для жителів Донбасу можна зменшити смертність в чергах на КПВВ при перетині лінії розмежування. Завдяки заходам, які в ньому передбачені, пенсіонерам не буде необхідно так часто їздити на підконтрольну територію.