Подача води до окупованого Криму технічно неможлива – Держводагентство

У Держводагентстві не мають інформації про нібито об’єднання управлінь Північно-Кримського та Головного Каховського магістрального каналів. Раніше про таке ймовірне об’єднання з наступною приватизацією повідомив екснардеп Сергій Хлань, який вказав, що головна мета цього плану – відновлення водопостачання окупованого Криму. У відомстві зазначили, що подача води на окупований півострів наразі технічно неможлива.

Дамба на Північно-Кримському каналі в Херсонській області Фото: kherson.ipc.org.ua

Про це повідомило Державне агентство водних ресурсів України у відповідь на запит Центру журналістських розслідувань.

«Агентство не володіє інформацією щодо об’єднання управлінь Північно-Кримського та Головного Каховського магістрального каналів, які належать до сфери управління Держводагентства. Що стосується подачі води до тимчасово окупованої території АР Крим , то на сьогодні зазначена подача води технічно неможлива», – йдеться в листі за підписом першого заступника голови Агентства Михайла Хорєва.

Раніше у російських та кримських пропагандистських ресурсах викликав резонанс допис у Facebook колишнього народного депутата від «Блоку Петра Порошенка» Сергія Хланя. У ньому йшлося про ймовірну подачу дніпровської води до окупованого Криму. Хлань написав, що Каховський магістральний і Північно-Кримський канали планують об’єднати й передати в управління акціонерній компанії «Води Таврії» з метою прихованої приватизації. Ця оборудка, на думку екснардепа, має потенційну загрозу у відновленні постачання дніпровської води до окупованого РФ Криму.

Жодних офіційних підтверджень щодо планів із передачі управління Північно-Кримським каналом приватній компанії, а тим більше – подачі дніпровської води в Крим, Центр журналістських розслідувань не знайшов і звернувся до Держводагентства із відповідним інформаційним запитом.

Подробиці – у матеріалі Центру журналістських розслідувань «Чи потечуть «Води Таврії» до Криму?».

Нагадаємо:

  • Після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року припинила   подачу води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал.
  • 5 лютого 2020 року постійний представник президента України в АРК Антон Кориневич заявив, що інформація про можливе відновлення водопостачання в окупований Крим не відповідає дійсності.
  • 11 лютого 2020 року голова парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія назвав «достатнім компромісом» подачу дніпровської води до окупованого Росією Криму в обмін на поступки Росії у переговорах щодо Донбасу.
  • Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вважає неприпустимим відновлення подачі дніпровської води до окупованого Криму Північно-Кримським каналом. 
  • Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що заява голови парламентської фракції «Слуга народу» Давида Арахамії про можливість подачі дніпровської води до окупованого Криму є особистою думкою Арахамії. Він додав, що ніколи не обговорював з заступником керівника Адміністрації президента Російської Федерації Дмитром Козаком тему подачі дніпровської води до окупованого Криму. 
  • 12 лютого нардеп парламентської фракції «Слуга народу» Юрій Камельчук заявив, що Україна має відновити водопостачання окупованого Криму і запропонував укласти з Росією спеціальний контракт на постачання дніпровської води на півострів.
  • Секретар РНБО Олексій Данилов заявив, що Україна не може постачати дніпровську воду в окупований Крим. Відновлення водопостачання півострова можливе лише після того, як Росія поверне Крим Україні.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine