Пенсіонерам в Україні тричі доплатять у травні

Новини
пенсий

У травні пенсіонери отримають надбавку до пенсій у розмірі 11% – в середньому 260 грн. 6,9 мільйона пенсіонерам у травні перерахують виплати.

Як повідомляє Пенсійний фонд України (ПФУ), На підвищення пенсій можуть розраховувати пенсіонери за віком та страховим стажем, по інвалідності; втраті годувальника; за вислугою років (медпрацівники, вчителі, зі стажем не менше 30 років у професії).

В ПФУ нагадують, що для отримання перерахунків та доплат нікуди додатково звертатися не потрібно. Гроші надійдуть на пенсійну банківську картку, або ж їх доставить листоноша «Укрпошти».

Якщо ж розмір підвищення не дотягує до 100 гривень, до цієї суми доплатять, але різниця (доплата) буде врахована при подальших перерахунках. Причому така компенсація буде враховуватися при подальших перерахунках пенсій.

Індексацію в травні не проведуть:

  • працюючим пенсіонерам (їм перераховують виплати окремо);
  • тим, хто зовсім нещодавно оформив пенсію (у 2019 і 2020 році);
  • одержувачам соціальних пенсій (їм виплачують допомогу по іншим законам, а не по ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»)
  • тим, хто отримують пенсійні виплати за «спеціальними умовами»,
  • пенсіонери, фактичний розмір пенсії яких перевищує розрахунковий.

В Україні розпочато виплати одноразової грошової допомоги у розмірі 1000 грн пенсіонерам і одержувачам соціальних виплат. Для цього Кабмін виділив 10,6 млрд грн.

Нагадаємо:

  • 23 березня міністерка соціальної політики України Марина Лазебна повідомила, що у квітні пенсіонери та одержувачі соціальної допомоги отримають одноразові доплати у тисячу гривень у зв’язку з введенням карантину через коронавірус.
  • 1 квітня 2020 року Кабінет міністрів України прийняв постанову №251 про збільшення виплат пенсіонерам старше 80 років і виплату одноразової грошової допомоги деяким категоріям населення.
  • 13 квітня Верховна Рада України ухвалила закон про зміни до державного бюджету на 2020 рік, пов’язані зі створенням фонду протидії коронавірусу. Окрім іншого, збільшується фінансування Пенсійного фонду на 30 млрд грн.