КПВВ на Донбасі відкриють після 10 червня

Перші контрольні пункти в’їзду-виїзду на лінії розмежування на Донбасі готуються відкрити після 10 червня. КПВВ були закриті 22 березня через запровадження карантину для протидії розповсюдження коронавірусної інфекції в Україні.

КПВВ «Станиця Луганська» Фото: Facebook Восток SOS

Про це повідомив Головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак в ході селекторної наради щодо протидії поширенню коронавірусу, яка відбулася під головуванням президента Володимира Зеленського, інформує пресслужба глави держави

«Головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак повідомив, що вже готують до відкриття перші контрольні пункти в’їзду-виїзду (КПВВ) на лінії розмежування в зоні проведення ООС після 10 червня», – йдеться у повідомленні.

В ході наради було зазначено, що адаптивний карантин був запроваджений в усіх регіонах України, окрім Львівської, Рівненської та Чернівецької областей, і майже скрізь відбувся перехід до третього етапу пом’якшення обмежувальних заходів. При цьому після початку впровадження карантинних пом’якшень значних спалахів хвороби в країні не відбулося.

Нагадаємо:

  • З 22 березня в районі проведення Операції об’єднаних сил з метою ефективної протидії та недопущення занесення на підконтрольну Уряду України територію коронавірусної інфекції тимчасово припинений пропуск через КПВВ на лінії розмежування.
  • Незважаючи на тимчасове закриття КПВВ на Донбасі, пропуск осіб через лінію розмежування можливий за «надзвичайних обставин гуманітарного характеру та наявності відповідних підтверджуючих документів». У Мінреінтеграції пояснили, які саме гуманітарні обставини дають підстави на перетин громадянами тимчасово закритих КПВВ на Донбасі.
  • У Держприкордонслужбі пояснили, що у громадян є два варіанти отримати дозвіл на перетин лінії розмежування через тимчасово закриті КПВВ на Донбасі.
  • Заступник командувача штабу ООС Богдан Бондар пояснив, що Командувач ООС приймає індивідуальні рішення про перетин лінії розмежування через українські КПВВ на період карантину. Але одного рішення штабу ООС мало для переходу людей, потрібно щоб їх пропустили і представники «Л-ДНР» на своїх КПП.
  • Центр журналістських розслідувань у матеріалі «Карантинні КПВВ на лінії розмежування сімей» дослідив ситуацію навколо КПВВ на Донбасі.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine