Захист кримськотатарського журналіста Мемедемінова подав заяву на його умовно-дострокове звільнення

Захист незаконно засудженого кримського блогера, громадянського журналіста Нарімана Мемедемінова подав до Кіровського районного суду російського Ростова-на-Дону заяву про його умовно-дострокове звільнення.

Наріман Мемедемінов Фото: Facebook Крымская солидарность

Про це виданню Крим.Реалії повідомив кримський адвокат Еміль Курбедінов.

«До суду надходить наша заява (про УДЗ – ред.). Суд витребує у адміністрації СІЗО №1, де утримують Нарімана, його особисту справу і характеристику. Далі в суд викликають Нарімана, представника адміністрації слідчого ізолятора і розглядають питання про можливість умовно-дострокового звільнення», – розповів Курбедінов.

За його словами, захист ще три місяці тому міг подати заяву про УДЗ громадянського журналіста, але не міг цього зробити до розгляду апеляції на вирок, який відбувся 14 травня.

«У лютому у Нарімана настав термін умовно-дострокового звільнення, але апеляція відбулася пізніше. Документи ми змогли подати тільки після набуття чинності вироку. Зараз ми побоюємося, що якщо Нарімана доставлять в колонію, то через його активну позицію і (терористичну – ред.) статтю до нього буде упереджене ставлення з боку адміністрації. Це може закінчитися зауваженнями, які потраплять в матеріали справи і зведуть нанівець можливість подачі заяви на умовно-дострокове. У зв’язку з цим Наріман подав касаційну скаргу на вирок», – пояснив адвокат.

Нагадаємо:

  • 22 березня 2018 року в окупованому Криму російські силовики в селі Холмовка Бахчисарайського району обшукали будинок кримськотатарського активіста, блогера Нарімана Мемедемінова, затримали його і відвезли на допит в «кримське управління ФСБ» в Сімферополі. Активіста обвинуватили в нібито закликах до здійснення терористичної діяльності за ст. 205.2 КК РФ за публікацію на каналі Youtube в 2012-2013 роках новинних відеороликів.
  • 23 березня 2018 року«Київський районний суд» Сімферополя заарештував Мемедемінова.
  • 2 жовтня 2019 року Південний військовий окружний суд в Ростові-на-Дону засудив Нарімана Мемедемінова до 2 років і шести місяців позбавлення волі в колонії-поселенні.
  • 14 травня 20202 року у Росії військовий апеляційний суд міста Власіха (Московська область), розглянувши апеляцію захисту, залишив чинним вирок Мемедемінову.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine