Активіст Едем Бекіров перебуває в лікарні Генічеська з інфарктом – дружина

Кримськотатарський активіст Едем Бекіров вже два тижні перебуває з інфарктом у Генічеській центральній лікарні.

Едем Бекіров і голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв, лікарня Генічеська, 08.08.2020 Фото:Facebook Гульнара Бекирова Алидинова

Про це повідомила його дружина, членкиня Меджлісу кримськотатарського народу Гульнара Бекірова на своїй сторінці в Facebook.

«Едем перебуває в Генічеській центральній лікарні з інфарктом. Жахіття, які він переніс у Сімферопольському СІЗО за 11 місяців, дають свої відгуки. Стан, у якому опинився кримськотатарський народ у себе на батьківщині, не дає спокою. Серце розриває. Хлопці незаконно утримуються в російських в’язницях, батьки, родини, діти, які чекають їх», – написала Г.Бекірова.

Вона також зазначила, що Едему Бекірову вдалося вийти з кризи, і подякувала лікарям за допомогу, яку вони надали її чоловіку.

Крім того, Бекірова повідомила, що 8 серпня активіста в лікарні відвідав голова Херсонської облдержадміністрації Юрій Гусєв та голова Генічеської РДА Андрій Онищенко.

Як повідомлялось, 22 травня в Криму «Центральний районний суд» Сімферополя оголосив в розшук Едема Бекірова, який був переданий 7 вересня 2019 року Україні в ході обміну утримуваних осіб з Росією. Кримінальну справу Бекірова було призупинено.

13 липня «Верховний суд Криму» відхилив апеляцію захисту на постанову «Центрального районного суду» Сімферополя про оголошення в розшук Едема Бекірова.

Нагадаємо:

  • 12 грудня 2018 року на адмінкордоні з Кримом на російському КПП співробітники ФСБ затримали кримськотатарського активіста, жителя Новоолексіївки Херсонської області Едема Бекірова, який їхав на півострів провідати свою 78-річну матір. У січні 2018 року Бекіров переніс складну операцію на серці, в ході якої йому були встановлені 4 шунти. Він носить знімний протез на правій нозі (нижче коліна). ФСБ висунула активісту офіційне обвинувачення «в незаконному обороті зброї і незаконній передачі, збуті, зберіганні, перевезенні або носінні вибухових речовин (ч. 2 ст. 222 і ч.2 ст. 222.1 КК РФ)».
  • 11 червня 2019 року ЄСПЛ зобов’язав владу Росії негайно помістити в лікарню важкохворого Бекірова, який утримується в сімферопольському СІЗО окупованого Криму. Це рішення не було виконано. 10 липня ЄСПЛ зобов’язав уряд РФ провести незалежне медичне обстеження Бекірова.
  • 27 серпня 2019 року «Центральний райсуд» Сімферополя змінив запобіжний захід Едему Бекірову з утримання під вартою на зобов’язання з’являтися до суду.
  • 7 вересня 2019 року у київському міжнародному аеропорту «Бориспіль» зустріли українських політв’язнів і військовополонених моряків ВМСУ, яких доставити з Росії в результаті обміну утримуваних осіб між Україною та РФ. Серед 35 звільнених громадян Украіни був і Едем Бекіров.
  • 10 вересня 2019 року Едему Бекірову лікарі київської клінічної лікарні «Феофанія» провели операцію. На початку жовтня кримськотатарському активісту зробили ще одну операцію по стентуванню судин ніг.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine