У Криму «суд» порушує міжнародне і російське законодавство в «справі Чубарова» – Полозов

«Верховний суд» окупованого Криму в порушення не тільки російського, але міжнародного законодавства продовжує не допускати адвоката Миколу Полозова до захисту голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, якого судять на півострові заочно за обвинуваченням у нібито організації масових заворушень і закликах до «порушення територіальної цілісності РФ» на мітингу 26 лютого 2014 року.

Рефат Чубаров і Микола Полозов Фото: Facebook Николай Полозов

Про це Полозов повідомив на своїй сторінці в Facebook.

««Верховний суд Криму» як той Жихарка з дитячої казки, ручками-ніжками впирається, не хоче допустити обраного Рефатом Чубаровим адвоката до його захисту, порушуючи тим самим не тільки положення Конституції РФ (вже з липневими змінами), а й ряд діючих міжнародних договорів, включаючи оонівський Пакт про громадянські і політичні права, а також Європейську конвенцію про захист прав людини і основних свобод», – написав адвокат.

Він зазначив, що вже подав кілька апеляційний скарг для оскарження незаконного рішення «Верховного суду Криму» про свій недопуск до захисту Чубарова, в тому числі на початкове рішення, потім на рішення про відмову в передачі скарги в суд вищої інстанції, потім на рішення про відмову в відновленні процесуального строку.

«Всі ці порушення і підступи ретельно фіксуються і в подальшому обов’язково будуть використані в міжнародних інстанціях», – додав Полозов.

Він також привітав з днем народження Рефата Чубарова, якому 22 вересня виповнилося 63 роки.

Як повідомлялося, 17 липня «Верховний суд Криму» на попередньому судовому засіданні відмовив Полозову в задоволенні клопотання про вступ у справу в якості захисника Чубарова за угодою. 23 липня в «Верховному суді Криму» почався розгляд по суті кримінальної «справи» щодо Рефата Чубарова.

Нагадаємо:

  • 23 березня 2020 року в Криму «кримське управління Слідкому РФ» порушило кримінальну справу стосовно голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова за нібито «організацію масових заворушень» під час проведення проукраїнського мітингу 26 лютого 2014 року біля Верховної Ради АРК.
  • 1 квітня «кримське управління Следкома РФ» заочно пред’явило обвинувачення Чубарову в організації масових заворушень і закликах до «порушення територіальної цілісності РФ» на мітингу 26 лютого 2014 року.
  • 26 лютого 2014 року біля кримського парламенту відбулися два мітинги – за збереження територіальної цілісності України, організований Меджлісом кримськотатарського народу, і сепаратистський мітинг прихильників «Русского единства». Організаторами заходів виступили голова Меджлісу Рефат Чубаров і лідер «Русского единства» Сергій Аксенов. Тоді в результаті тисняви і сутичок двоє людей загинули.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine