Суд почне розгляд по суті справи обвинуваченого у держзраді ексголови Апеляційного суду АРК Чорнобука 28 жовтня

Печерський районний суд Києва призначив на 28 жовтня розгляд по суті справи обвинуваченого у держзраді ексголови Апеляційного суду АРК Валерія Чорнобука.

Адвокат Костянтин Грицишен і Валерій Чорнобук Фото: investigator.org.ua

Про це повідомляє Бюро судової інформації (спецпроєкт Центру журналістських розслідувань).

22 вересня у Печерському райсуді відбулося підготовче засідання у провадженні за обвинуваченням у державній зраді колишнього голову Апеляційного суду АР Крим Валерія Чорнобука.

Суддя Віта Бортницька не задовольнила клопотання прокурора відділу прокуратури АРК та Севастополя Тетяни Косяченко про обрання запобіжного заходу Чорнобуку у вигляді цілодобового домашнього арешту.

«Суд розглянув клопотання про обрання запобіжного заходу обвинуваченому у вигляді цілодобового домашнього арешту. Суд відмовив у задоволенні клопотання у зв’язку з тим, що немає ризиків. Також суддя призначила справу до судового розгляду по суті на 28 жовтня», – розповіла кореспонденту БСІ прокурорка.

За її словами, сторона захисту просила суд призначити обвинувальний акт до розгляду.

«Я думаю, що затягування не буде, оскільки на сьогоднішній день ми вже визначили три дати майбутніх судових засідань. І проміжок між засіданнями тиждень», – сказала Косяченко.

Валерій Чорнобук відмовився розмовляти з кореспондентом БСІ, а його адвокат Костянтин Грицишен сказав: «У нас триває судовий розгляд зараз. Усі питання, будь ласка, до прокурора».

Детальніше про справу Чорнобука читайте в матеріалі Чорнобук та інші. Колаборанти між судом і прокуратурою.

Нагадаємо:

  • Валерій Чорнобук на момент окупації Криму очолював Апеляційний суд АРК. У березні 2014 року в інтерв’ю журналісту Центру журналістських розслідувань Сергію Мокрушину Чорнобук говорив, що буде сприяти переходу кримських судів на судочинство по законодавству Росії. На відео зафіксовано, як Чорнобук читає кримським суддям лекцію про норми Конституції РФ. У мережі також опубліковано відео, на якому Чорнобук присутній на виставі «прокурора Криму» Наталії Поклонської. На початку квітня 2014 року Чорнобук повернувся до Дніпропетровська, заявив про вірність Україні, а в липні указом президента Петра Порошенка був призначений на посаду судді Апеляційного суду Дніпропетровської області.
  • 11 липня 2018 року прокуратура АРК повідомила Чорнобуку про підозру в держзраді за ч.1 ст.111 КК України. Співробітники прокуратури і СБУ провели обшуки в Дніпрі за місцем його проживання і за місцем його останньої роботи в приміщенні Дніпровського міської ради. В серпні прокуратура АРК оголосила в розшук Чорнобука.
  • 3 листопада 2018 року Чорнобук був затриманий в Києві співробітниками спецпідрозділу СБУ. 5 листопада Голосіївський райсуд Києва заарештував його на два місяці.
  • 28 листопада 2018 року ВСУ скасував постанову Верховної Ради про звільнення Чорнобука з посади судді Апеляційного суду Дніпропетровської області в зв’язку з порушенням регламенту парламенту при розгляді цього питання.
  • 10 червня 2019 року Київський апеляційний суд скасував ухвалу Голосіївського райсуду Києва про продовження строку тримання під вартою Чорнобука.
  • 17 жовтня прокуратура АР Крим скерувала до суду обвинувальний акт щодо Чорнобука за обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада).
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine