Правозахисник дав поради, як можна прискорити перетин КПВВ на Донбасі

Правозахисник розповів, як громадяни можуть прискорити перетин КПВВ на лінії розмежування на Донбасі. Зокрема, для коректної роботи мобільного додатку «Дій вдома» потрібно заздалегідь встановити на смартфон українську мову, а також створити гугл-аккаунт.

Фото: investigator.org.ua

Про це повідомив монітор Благодійного фонду «Право на захист» Денис Ярошенко, який чергував напередодні на КПВВ «Новотроїцьке», передає «Вільне радіо».

«В додатку «Дій вдома» треба вводити прізвище, ім’я та по-батькові українською мовою, як написано в паспорті. Тому для пришвидшення встановлення «Дій вдома» варто ще вдома встановити на смартфон українську мову. Оскільки сьогодні, здається, 7 людей завантажували на КПВВ українську клавіатуру”, – сказав Ярошенко.

Також він радить людям перед перетином КПВВ перевірити, аби в смартфоні був заздалегідь створений гугл-аккаунт.

«Сьогодні у багатьох не було гугл-аккаунта, і це значно ускладнює роботу: близько години йде на те, аби людині створити цей аккаунт, а потім встановити «Дій вдома»: придумувати паролі тощо», – зазначив правозахисник.

Як повідомлялось, правозахисники пояснили за якими саме документами громадяни можуть перетинати КПВВ на лінії розмежування при виїзді з окупованого Донбасу на підконтрольну уряду України територію.

Нагадаємо:

  • Правозахисники нагадали про нові правила перетину лінії розмежування на Донбасі, які відповідно до постанови Кабміну України, діють на українських КПВВ з 28 серпня до 28 вересня. Зокрема, для громадян передбачена самоізоляція з встановленням додатку «Дій вдома» або обсервація, крім того, іноземці повинні мати поліс страхування.
  • У міжнародній правозахисній організації Human Rights Watch заявили, що введені Кабміном України карантинні заходи при перетині лінії розмежування на Донбасі, зокрема, проходження обов’язкової двотижневої самоізоляції з установкою мобільного додатка «Дiй вдома» при проходженні КПВВ, блокували доступ до пенсій для жителів непідконтрольних територій. Уряд повинен знайти альтернативні способи забезпечення безпеки під час пандемії, щоб люди могли отримати доступ до соціальних та інших виплат, вважають правозахисники.
  • Правозахисники відповіли на питання, які найбільш часто задають та надходять на «гарячу лінію» до них в зв’язку з рішенням Кабміну про продовження адаптивного карантину в Україні до 31 жовтня, зокрема, про зміни в порядку перетинання КПВВ на Донбасі, автоматичне продовження соціальних виплат і пенсій, а також термін дії банківських карт Ощадбанку.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine