Херсонський міськсуд продовжив до 20 жовтня дію запобіжного заходу Тетяні Кузьміч

Новини
Адвокат Дмитро Кальонов і Тетяна Кузьміч у Херсонському міськсуді, 07.10.2020 Фото: investigator.org.ua

Херсонський міський суд 7 жовтня частково задовольнив клопотання Херсонської обласної прокуратури та продовжив до 20 жовтня дію обов’язків, покладених на підозрювану у державній зраді Тетяну Кузьміч, яка очолює ГО «Руська національна громада «Русичъ» і викладає у Херсонській академії неперервної освіти.

Про це повідомляє кореспондент Бюро судової інформації з будівлі суду.

Суд ухвалив, що Кузьміч не може залишати територію Херсону, спілкуватися з визначеним колом фігурантів кримінального провадження та має носити електронний браслет. Строк дії цих обов’язків, відповідно до ухвали від 21 серпня, спливав 9 жовтня. Прокурор Херсонської обласної прокуратури Дмитро Бондар у суді клопотав про те, щоб продовжити дію покладених на Кузьміч обов’язків на місяць.

Суддя Дмитро Гонтар частково задовольнив клопотання прокуратури, визначивши строк дії обов’язків до 20 жовтня – саме тоді спливає термін досудового розслідування.

Відповідно, прокуратура буде клопотати про продовження строків розслідування кримінального провадження та знову про продовження дії покладених на Тетяну Кузьміч обов’язків. Про це сказав прокурор Бондар, передає кореспондент БСІ.

Адвокат Тетяни Кузьміч Дмитро Кальонов відмовився спілкуватися з журналістами: «З пресою розмовляти ми не будемо ні до, ні після засідання. Прошу нас зрозуміти. Ми сконцентровані на справi, тому ніяких коментарів не буде», – сказав захисник.

Сама Тетяна Кузьміч також відмовилася говорити з журналістами.

Наразі Кузьміч заборонено спілкуватися з іншими фігурантами кримінального провадження. Це, зокрема, херсонський проросійський діяч Кирило Стремоусов, який перебуває у статусі свідка. У нього вдома співробітники СБУ провели обшук та вилучили комп’ютерну техніку. Про це 20 серпня повідомив редактор херсонського видання «Мост» Сергій Нікітенко.

Журналістів на судове засідання не пустили, оскільки прокурор клопотав про проведення його в закритому режимі. Однак суд дозволив пресі бути присутньою під час зачитування ухвали.

Як повідомлялось, 5 жовтня затримана у серпні за підозрою у державній зраді Тетяна Кузьміч вийшла із СІЗО Херсону під заставу у 530 тис. грн. Її адвокатка не назвала благодійників, які внесли заставу.

Нагадаємо:

  • У розслідуванні «Хто та як просуває ідеї «русского мира» у Херсоні»  Рустама Авдєєва, радіо Куреш та Центру журналістських розслідувань детально описана проросійська діяльність херсонських громадських організацій, які фінансуються російськими структурам – фондом «Русский мир» та Россотрудничеством. Зазначалось, що керівники та члени цих  організації, як правило, працюють у сфері освіти та культури, поширюючи проросійські погляди серед школярів та студентів.   
  • 20 серпня 2020 року контррозвідники СБУ повідомили, що припинили діяльність агентурної мережі ФСБ РФ, що діяла на території Херсонської області під керівництвом колишньої співробітниці облдержадміністрації.
  • Затриманою СБУ за підозрою у держзраді виявилась Тетяна Кузьміч, яка  очолює ГО «Руська національна громада «Русичъ» і викладає у Херсонській академії неперервної освіти.
  • 21 серпня Херсонський міський суд заарештував до 9 жовтня Тетяну Кузьміч з можливістю внесення застави у сумі понад 500 тис. грн.