Путін обговорить з «куратором» Криму Хуснулліним проблему водопостачання півострова

Президент Росії Володимир Путін 21 жовтня обговорить з віце-прем'єром РФ Маратом Хуснулліним, який визначений «куратором» окупованого Криму в російському уряді, проблему водопостачання півострова.

Військові РФ качають воду в Сімферополь із річки Біюк-Карасу в Криму Фото: RFE/RL

Про це повідомив журналістам прес-секретар глави Кремля Дмитро Пєсков, передає агентство ТАСС.

«У другій половині дня дуже важлива нарада буде у президента – це нарада з Маратом Хуснулліним. Тема – водопостачання Криму», – сказав Пєсков.

Він нагадав, що на півострові склалася критична ситуація з водопостачанням.

«Причини добре відомі, але заходи вживаються. Було відповідне доручення президента, урядом затверджено комплексний план щодо забезпечення водопостачання Криму», – зазначив Пєсков, уточнивши, що мова про це піде на зустрічі президента з Хуснуллін.

Він також заявив, що Росія здатна самостійно забезпечити Крим водопостачанням, без участі України.

Відповідаючи на питання, чи виключає Кремль переговори з Києвом щодо забезпечення Криму водою з Дніпра, прес-секретар президента РФ заявив: «На наш жаль, це виключає Україна, адже це вона перекрила кран».

«Росія – це потужна країна, вона здатна забезпечити Крим водою без України, що і буде зроблено, щоб потім не залежати від цього самого крана», – додав Пєсков.

Як повідомлялось, 8 жовтня уряд Росії виділив майже шість млрд рублів на будівництво і капітальний ремонт об’єктів водопостачання окупованого Криму, а також розробку додаткових артезіанських свердловин на півострові. Основну частину з 5,8 млрд рублів, виділених на водозабезпечення окупованого Криму, отримає Міноборони Росії для вирішення проблем з водним дефіцитом в Севастополі, де розміщена основна база Чорноморського флоту РФ.

Уряд РФ направить ще близько 50 млрд рублів на реалізацію комплексного плану щодо забезпечення надійного водопостачання окупованого Криму.

21 жовтня віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков заявив, що Україна відновить постачання дніпровської води до Криму лише після його деокупації. До того часу питання водопостачання території тимчасово окупованого півострова є обов’язком Росії, як держави-окупанта.

Нагадаємо:

  • З 24 серпня в Сімферополі, в Сімферопольському і Бахчисарайському районах окупованого Криму обмежили подачу води через посуху. Окупаційна влада заявила про встановлення біля соціальних об’єктів і в житлових мікрорайонах міста понад 230 накопичувальних баків для води. Обмеження вводились в три етапи. 7 вересня введений третій, самий жорсткий етап обмежень подачі води. Водопостачання здійснюється по годинах – вранці і ввечері.
  • З 23 вересня обмеження подачі води введене в Алушті, Партеніті і Малому Маяку.
  • Після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року перекрила надходження води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал, який забезпечував до 85% його потреб в прісній воді. Для забезпечення водою господарств Херсонської області та недопущення її перетоку на окуповану територію півострова канал перегородили тимчасовою дамбою із мішків з піском. У Криму склалася критична ситуація з водопостачанням окремих міст, а також з організацією зрошення і поливу на землях сільськогосподарського призначення.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine