Завершено ремонт катера ВМСУ «Бердянськ», обстріляного і захопленого військовими РФ

На Миколаївському суднобудівному заводі завершено ремонт малого броньованого артилерійського катера (МБАК) «Бердянськ», який був обстріляний і захоплений військовими РФ під час атаки на корабля ВМСУ у листопаді 2018 року у Чорному морі біля Керченської протоки.

Фото: shipbuilding.mk.ua

Про це повідомляє видання «Миколаїв – місто корабелів».

«Після завершення капітального ремонту на Миколаївському суднобудівному заводі вийшов на службу малий броньований артилерійський катер (МБАК) Р175 «Бердяньск». Усі роботи виконані у точно визначені терміни», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, у ході ремонту було усунуто пошкодження, що МБАК отримав під час російської агресії в Керченській протоці, та виконано регламентні роботи з відновлення конструкцій корпусу, гвинто-стернової системи, донно-бортової арматури, протекторів, системи головного двигуна тощо.

Як повідомлялося, у вересні 2020 року МБАК «Бердянськ» був спущений на воду після часткового ремонту на Миколаївському суднобудівному заводі.

Нагадаємо:

  • 18 листопада Росія передала українській стороні кораблі ВМСУ, захоплені російським військовими 25 листопада 2019 року в Чорному морі в районі Керченської протоки. При цьому в РФ стверджують, що передали кораблі Україні не на вимогу Міжнародного трибуналу ООН з морського права, а лише «на відповідальне зберігання», оскільки вони все ще – речовий доказ у кримінальній справі про «незаконне порушення кордону РФ».
  • У МЗС заявили, що Україна проведе перевірку і експертизу повернутих РФ кораблів ВМСУ, щоб визначити їх стан та встановити, що саме було вилучено російської стороною. Однак попри повернення кораблів, розгляд ініційованого Україною спору у Міжнародному трибуналі ООН з морського права триватиме для встановлення порушення РФ Конвенції ООН з морського права під час затримання і утримання український кораблів і їх екіпажів.
  • 20 листопада повернуті Росією катера «Нікополь», «Бердянськ» і рейдовий буксир «Яни Капу» прибули на базу ВМСУ в Очакові.
  • Командувач ВМСУ Ігор Воронченко заявив, що російські військові сильно понівечили катери і рейдовий буксир. «Росіяни їх угробили. Познімали навіть плафони, розетки та унітази», – сказав він.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна проаналізує стан трьох повернутих кораблів ВМСУ і обов’язково звернеться до РФ з вимогою, щоб було повернуто обладнання та озброєння, які були з них зняті. З приводу стану кораблів буде проведено розслідування, потім їх відремонтують.
  • 27 листопада 2019 року заступник постпреда України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Лоссовський повідомив на Форумі зі співпраці в області безпеки ОБСЄ, що сума збитків, які завдала РФ українським кораблям, становить не менше 55,5 млн грн (€ 2,1 млн). Точну суму збитків встановлять після завершення комплексного розслідування.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine