Окупанти виділили 870 млн рублів на «вирішення проблеми» з водопостачанням Криму

Мінекономрозвитку РФ на два тижні раніше встановленого терміну направило понад 870 млн рублів на оперативні заходи щодо забезпечення водою мешканців окупованого Криму з федерального бюджету «бюджетам регіонів».

Обміліле Сімферопольське водосховище, жовтень 2020 р. Фото: ТАСС

Як повідомляє російське відомство, доведені до бюджету окупованих Севастополя і Криму всі виділені кошти федерального бюджету в розмірі 227,7 млн ​​руб і 643,5 млн руб відповідно.

«Розуміючи складність проблем, що виникли з водопостачанням жителів кримського півострова через несприятливі метеорологічні умови і зниженням запасів води в місцевих водоймищах, ми для безперебійного забезпечення жителів Криму водою, уклали угоди з суб’єктами регіонів раніше встановленого терміну. Вже до кінця цього року Крим буде додатково забезпечений близько 22 500 куб. м води на добу, Севастополь – не менше 18 500 куб. м води на добу.

Тепер завдання керівництва Криму і Севастополя максимально оперативно укласти державні контракти на виконання робіт по зниженню втрат в мережах водопостачання, геологічне вивчення та розвідці водозаборів для збільшення використання підземних вод.

Зазначені кошти виділені Урядом Російської Федерації на умовах співфінансування видаткового зобов’язання бюджету суб’єктів за рахунок субсидії з федерального бюджету в розмірі 99%. Що залишився 1% суб’єкти забезпечують за рахунок коштів власних регіональних бюджетів», – зазначив заступник міністра економічного розвитку Росії Сергій Назаров.

Сергій Назаров, фото: ruspekh.ru

Як повідомлялось, 8 жовтня уряд Росії виділив майже шість млрд рублів на будівництво і капітальний ремонт об’єктів водопостачання окупованого Криму, а також розробку додаткових артезіанських свердловин на півострові. Основну частину з 5,8 млрд рублів, виділених на водозабезпечення окупованого Криму, отримає Міноборони Росії для вирішення проблем з водним дефіцитом в Севастополі, де розміщена основна база Чорноморського флоту РФ.

Уряд РФ направить ще близько 50 млрд рублів на реалізацію комплексного плану щодо забезпечення надійного водопостачання окупованого Криму.

21 жовтня віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков заявив, що Україна відновить постачання дніпровської води до Криму лише після його деокупації. До того часу питання водопостачання території тимчасово окупованого півострова є обов’язком Росії, як держави-окупанта.

Нагадаємо:

  • З 24 серпня в Сімферополі, в Сімферопольському і Бахчисарайському районах окупованого Криму обмежили подачу води через посуху. Окупаційна влада заявила про встановлення біля соціальних об’єктів і в житлових мікрорайонах міста понад 230 накопичувальних баків для води. Обмеження вводились в три етапи. 7 вересня введений третій, самий жорсткий етап обмежень подачі води. Водопостачання здійснюється по годинах – вранці і ввечері.
  • З 23 вересня обмеження подачі води введене в Алушті, Партеніті і Малому Маяку.
  • Після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року перекрила надходження води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал, який забезпечував до 85% його потреб в прісній воді. Для забезпечення водою господарств Херсонської області та недопущення її перетоку на окуповану територію півострова канал перегородили тимчасовою дамбою із мішків з піском. У Криму склалася критична ситуація з водопостачанням окремих міст, а також з організацією зрошення і поливу на землях сільськогосподарського призначення.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine