В Ощадбанку пояснили, як пенсіонеру-ВПЛ отримати інформацію за своїм електронним пенсійним посвідченням

Новини
Фото: pfu.gov.ua

В Ощадбанку пояснили, що пенсіонери-переселенці можуть перевірити кількома способами інформацію за своїм електронним пенсійним посвідченням (ЕПП), яке також є банківською картою для отримання пенсійних виплат.

Можливі варіанти назвали в колл-центрі Ощадбанку, пише портал «Донецкие новости».

В Ощадбанк звернувся пенсіонер, житель тимчасово непідконтрольного українській владі Донецька, який має статус вимушено переміщеної особи (ВПО). У зв’язку з ситуацією, що склалася з карантинними обмеженнями, він не може приїхати і забрати своє нове ЕПП, яке вже лежить у відділенні Ощадбанку понад 6 місяців. «Підкажіть, будь ласка, чи буде карта лежати в банку до закінчення карантину? І чи можна отримати ЕПП через нотаріуса за дорученням?», – запитує донеччанин.

В Ощадбанку пояснили, що ЕПП може бути видано виключно власнику рахунку. «Якщо рахунок був відкритий вам як ВПО і термін дії картки закінчився під час карантину, попередня карта має бути продовжена … Нова карта буде зберігатися у відділенні банку до останнього дня місяця, наступного за місяцем, в якому закінчується дія карантину», – відзначили в банку .

Крім того, вказали в Ощадбанку, поміняти ЕПП на банківську карту – не можна.

Також в банку рекомендують перевірити дані за картою одним із зручних способів:

– через контакт-центр за номером телефону 0-800-210-800;
– залишивши запит на послугу зворотного дзвінка на сайті банку: https://www.oschadbank.ua/callback.

Для тих переселенців, хто може забрати ЕПП в відділенні Ощадбанку, в банківській установі рекомендують перевірити графік роботи: https://www.oschadbank.ua/map. На даній карті представлені всі відділення із зазначенням адреси. Клікнувши на значок відділення, можна отримати інформацію про його точну адресу і графіку роботи.

Як повідомлялось, у Пенсійному фонді України нагадали, що електронне пенсійне посвідчення (ЕПП), яке одночасно є банківською картою, за бажанням може отримати будь-який пенсіонер, який одержує пенсійні виплати через Ощадбанк. Але для пенсіонерів-переселенців наявність ЕПП – обов’язкова умова для отримання пенсій.

В Ощадбанку за довіреністю можна отримати лише платіжну банківську картку. На електронне пенсійне посвідчення пенсіонера-переселенця, яке одночасно є банківською карткою, ця норма не поширюється.

Нагадаємо:

  • Ощадбанк продовжив до 1 січня 2021 року дію платіжних карток переселенців, обслуговуються за тарифним пакетом «Мій рахунок», через карантин і тимчасові обмеження, викликані COVID-19.
  • Віце-прем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков зазначив, що пенсіонери з непідконтрольного Донбасу зможуть отримувати пенсії, навіть якщо їх карти Ощадбанку вже прострочені, а вони не можуть перетнути КПВВ через карантин. Рішенням Кабміну знято обмеження щодо верифікації в 60 днів до того, як буде завершено повністю карантин.
  • Ощадбанк пояснив, що продовження дії електронних пенсійних посвідчень (ЕПП), які одночасно є банківськими картками, до 1 січня 2021 року, стосується виключно карток пенсіонерів, які мають статус внутрішньо переміщених осіб (ВПО).