На окупованому Донбасі рекрути з РФ пропонують шахтарям роботу в Росії в обмін на отримання громадянства РФ

На окупованому Донбасі російські рекрути пропонують місцевим шахтарям працевлаштовуватися на роботу на шахтах в Росії в обмін на отримання російського громадянства за спрощеною процедурою.

Фото: AFP

Про це повідомив представник Уповноваженої Верховної Ради з прав людини в Донецькій і Луганській областях Павло Лисянський на своїй сторінці у Facebook.

«Нами встановлено, що на тимчасово окупованій території Луганської та Донецької областей працюють так звані рекрути з РФ, які здійснюють набір бажаючих шахтарів працевлаштуватись на шахти РФ у Кемеровську, Ростовську області, Хабаровський край. Обов’язкова умова, це оформлення паспортів РФ за спрощеною процедурою», – написав Лисянський.

Він нагадав, що у 2020 році окупаційні адміністрації в ОРЛО закрили 19 шахт, а в ОРДО – 22 шахти.

«За нашою інформацією, на шахти РФ виїжджають цілі бригади шахтарів з ОРДЛО. Вони пояснюють це тим, що на шахтах РФ зарплатню виплачують більш менш вчасно, в той час, як окупанти в ОРДЛО багатьом шахтарям досі не погасили заборгованість, а виїхати на заробітки до інших країн під час пандемії практично не можливо», – зазначив правозахисник.

Фото: facebook.com/pavllis

Він додав, що за інформацією Східної правозахисної групи, це продумана стратегія Росії, оскільки окупаційні адміністрації в ОРДЛО практично знищили місцеву вугільну промисловість, не залишаючи вибору шахтарям, окрім їхати на роботу до Росії. При цьому через те, що в РФ на шахтах зарплатні низькі, порівнюючи їх з тим навантаженням та об’ємом роботи, яку виконують російські шахтарі, вони дуже часто протестують. Тому РФ створює штучну конкуренцію на російських шахтах за рахунок залучення на роботу громадян України, мешканців ОРДЛО.

Нагадаємо: 

  • 24 квітня 2019 року президент РФ Володимир Путін підписав указ про спрощення порядку отримання російського громадянства жителями тимчасово окупованих територій Донбасу.
  • 3 жовтня Європейська комісія та Європейська служба зовнішніх дій розіслали державам-членам ЄС і країнам Шенгенської зони, що не входять в ЄС, рекомендації по опрацюванню віз, які видають жителям непідконтрольних Україні районів Донецької та Луганської областей. Інструкції містять набір критеріїв, покликаних допомогти консульствам встановити фактичне місце проживання власників російських паспортів.
  • 29 січня 2020 року начальник головного управління з питань міграції МВС РФ Валентина Казакова повідомила, що в Росії буде спрощено процедуру набуття громадянства РФ для жителів України і Білорусі.
  • 24 квітня 20220 року президент Росії Володимир Путін підписав закон, який спрощує отримання російського громадянства для громадян України, а також Білорусі, Казахстану і Молдови. Також глава Кремля підписав закон, який звільняє жителів окупованого Донбасу, які подають заяви про вступ до громадянства РФ, від сплати держмита.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine