ВООЗ оновила рекомендації щодо носіння захисних масок для профілактики поширення COVID-19

Новини
Фото: ukrinform

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оновила рекомендації щодо використання різних типів масок – тканинних та медичних – для профілактики поширення COVID-19.

Про це повідомляє офіс ВООЗ в Україні.

Так тканинні (немедичні) маски рекомендовано носити:

– всередині приміщень, де неможливо оцінити якість вентиляції чи з недостатнім провітрюванням, незалежно від того, чи є можливість дотримуватися дистанції щонайменше 1,5 метра;
– у достатньо провітрюваних приміщеннях, де неможливо триматися щонайменше 1,5 метра від інших;
– у магазинах, школах, церквах, ресторанах, спортзалах, зупинках автотранспорту тощо, якщо дистанція щонайменше 1,5 метра неможлива;
– на ринках, ярмарках чи інших зібраннях просто неба, якщо неможливо триматися щонайменше 1,5 метра від інших.

Водночас медичні маски ВООЗ рекомендує носити:

– скрізь, де неможливо дотримуватися дистанції щонайменше 1,5 метра, людям, які мають вищі ризики розвитку важкого перебігу COVID-19, а саме людям віком від 60 років і людям із хронічними хворобами;
– скрізь людям із підозрою чи підтвердженим COVID-19, незалежно від того, є симптоми захворювання чи ні, а також тим, хто очікує на результат тестування.

При цьому ВООЗ не рекомендує носити маски під час інтенсивних занять спортом, адже маска може заважати комфортному диханню. При цьому варто дотримуватися дистанції щонайменше 1,5 метра та добре провітрювати приміщення. Особливу увагу варто приділяти дезінфекції поверхонь, яких часто торкаються.

Крім того, ВООЗ не рекомендує використання масок/ респіраторів з клапанами, адже клапан видиху може пропускати повітря, таким чином відбувається поширення вірусу.

«ВООЗ наголошує: лише маска не може захистити від вірусу. Важливо дотримуватися дистанції, уникати великого скупчення людей, чхати та кашляти в лікоть чи одноразову хустинку, добре провітрювати приміщення. Важливо ретельно мити руки до та після використання маски, а також правильно її одягати, носити, знімати та прати (тканинна) / викидати (медична)», – наголосили в організації.

Нагадаємо:

  • 6 листопада 2020 року Верховна Рада ухвалила закон про запровадження штрафів за перебування у громадських місцях і транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту. При цьому штрафувати порушників можна буде на місці. 19 листопада президент Володимир Зеленський підписав закон.
  • У листопаді 2020 року спеціальний посланник ВООЗ Девід Набарро заявив про небезпеку третьої хвилі коронавірусу в Європі на початку 2021 року. За його словами другій хвилі коронавірусу країни Європи запобігти не зуміли.
  • 2 грудня Кабінет міністрів України вирішив не продовжувати карантин вихідного дня, замість цього в країні в будні і вихідні дні будуть діяти обмеження помаранчевої зони.