Ощадбанк домігся поновлення дозволу на стягнення з РФ $1,3 млрд збитків за втрату активів у Криму

Новини
Ощадбанк
Відділення Ощадбанку у Слов'янську Донецької області Фото: oschadbank.ua

Верховний Суд 2 грудня дозволив Ощадбанку відновити стягнення $1,3 млрд з РФ збитків, завданих в результаті незаконної анексії Криму.

Як пише Finbalance, Верховний Суд 2 грудня відновив дію постанови Київського апеляційного суду від 17 липня 2019 року, яким було задоволено заяву Ощадбанку та надано дозвіл на виконання рішення Міжнародного комерційного арбітражу (м. Париж, Франція) від 26 листопада 2018 року про стягнення $1,1 млрд з Росії в якості компенсації за експропріацію активів Ощадбанку в Криму (з урахуванням відсотків, загальна сума вимог – $1,3 млрд).

25 листопада Верховний Суд за клопотанням ЗАТ «Фортуна» (пов’язано з групою «Приват») зупинив дію постанови Київського апеляційного суду від 17 липня 2019 року. Тоді ж (25.11.2020) Верховний Суд відкрив провадження за скаргою ЗАТ «Фортуна» на постанову Київського апеляційного суду.

2 грудня Верховний Суд за клопотанням Ощадбанку закрив провадження на підставі того, що ЗАТ «Фортуна» не є стороною по вказаній справі.

ПрАТ «Фортуна» входить до групи компаній, які пов’язують з «приватівцями» і які на підставі Арбітражного суду Гааги теж намагаються стягнути з РФ компенсацію за відібрані в Криму активи на $159 млн.

У листопаді 2014 року ПриватБанк підписав договір з ТОВ «Фінансова компанія «Фінілон» про переведення боргових зобов’язань перед кримськими вкладниками ПриватБанку, без їхньої згоди. ФК «Фінілон» була зареєстрована у жовтні 2013 року у Дніпрі. Її засновники – 10 компаній у глухих офшорах та дві компанії, пов’язані з Ігорем Коломойським. Відтоді ПриватБанк уникає повернення боргів кримським вкладникам. Громадська організація «Ради захисту прав споживачів фінансових послуг» вже не перший рік у судах виборює право клієнтів «ПриватБанку повернути свої гроші. У своїй новій статті для Центру журналістських розслідувань голова Ради адвокат Дмитро Дугінов повідомляє про те, що фінансові оборудки між ПриватБанком та «Фінілоном» значно ширші за один договір про переведення боргу перед кримськими вкладниками.

Нагадаємо:

  • 26 листопада 2018 року Арбітражний трибунал у Парижі ухвалив рішення про стягнення з РФ на користь державного Ощадбанку 1,3 млрд доларів США для компенсації збитків за втрачені активи в окупованому Криму.
  • Заступник директора Департаменту реструктуризації заборгованості і стягнення Ощадбанку Ірина Мудра повідомила Центру журналістських розслідувань, що в банку бачать три варіанти стягнення з РФ компенсації в 1,3 млрд доларів США за втрачені в окупованому Криму активи.
  • 16 травня 2019 року Мудра повідомила Центру журналістських розслідувань, що Росія може спробувати домогтися скасування рішення Міжнародного арбітражу про стягнення з неї 1,3 млрд доларів США в якості компенсації збитків, завданих акціонерному товариству «Ощадбанк» внаслідок російської анексії Криму.