У гідрометцентрі повідомили про подальше виснаження запасів водосховищ Криму

Ситуація з водою в кримських водоймищах не покращилася, незважаючи на опади. Водосховища продовжують виснажуватися.

Про це повідомила керівниця відділу гідрології та гідрологічних прогнозів гідрометцентру Криму Наталія Охріменко.

«У нас великий недобір. Водосховища вже і на водосховища не схожі, заростають травою і чагарником, наражаються на небезпеку гідротехнічні споруди. Всі водосховища зараз спрацьовані нижче мертвого об’єму, тобто, менше 30%. А у нас є і 4%, і 5%, і 6% (наповненість водосховищ – ред.)», – розповіла агентству «РИА Новости Крым» Охріменко.

Вона повідомила, що поки ситуація покращилася лише на річці Чорна, однак несуттєво.

«30 грудня у другий половині дня «прокинулася» річка Чорна вище Черноречеснкого водосховища. Не можна сказати, що є приплив, але це вже позитивна ситуація. В цілому, істотного поліпшення не відбулося», – сказала Охрименко.

Окупаційна адміністрація РФ у Криму абсолютно усвідомлено жертвує потребами одних громад заради задоволення потреб інших: збільшення видобутку води для одного міста Севастополя планується стільки ж, ба — навіть більше, аніж для усієї АР Крим, йдеться в розслідуванні Бориса Петруньока «Водні пріоритети окупантів у Криму» для Центру журналістських розслідувань.

Петруньок зазначає, що окупаційна адміністрація Російської Федерації в Криму зараз має дати відповідь на кризову ситуацію, аналогів якій з 2014 року на півострові просто не було.

«Нездатність окупаційної влади вирішити проблему з дефіцитом  водних ресурсів загрожує півострову катастрофою. Водночас вже очевидними є пріоритети у їх використанні: в той час,  коли одні райони Криму роками потерпали від неякісної води, інші споживали й отримували її більше й більше. Військові, будівництво інфраструктурних об’єктів подвійного призначення, промисловість не мали проблем із водопостачанням. Тепер гарних рішень не залишилось. Місцеві «менеджери» разом зі своїми федеральними кураторами просто не справляються. Все йде до того, що після звільнення півострова від окупантів Україна буде відновлювати Крим,  як вже робила це після закінчення Другої світової війни, варварської депортації корінного народу і фактичного знищення місцевої системи господарювання», – йдеться в розслідуванні.

Як повідомлялось, 25 вересня Сергій Аксенов повідомив, що в Криму для вирішення проблеми водозабезпечення центральних регіонів півострова за дорученням президента РФ Володимира Путіна збираються побудувати установку для опріснення морської води. 7 грудня Аксенов сказав, що майданчики під будівництво опріснювальних установок готуються в Ялті, Судаку, Керчі та Феодосії.

17 грудня Володимир Путін заявив, що вирішувати проблему водозабезпечення окупованого Криму за рахунок опріснення морської води дорого. За його словами, на півострові є достатні запаси прісної води, її треба тільки ефективно використовувати. Крім того, є ідея шукати прісну воду під Азовським морем.

Однак Сергій Аксенов всупереч заяви Путіна продовжує запевняти, що в Криму потрібно опріснювати морську воду. 22 грудня він повідомив, що будівництво опріснювальної установки на півострові стартує з 1 січня 2021 року.

Нагадаємо:

  • З 24 серпня в Сімферополі, в Сімферопольському і Бахчисарайському районах окупованого Криму обмежили подачу води через посуху. Окупаційна влада заявила про встановлення біля соціальних об’єктів і в житлових мікрорайонах міста понад 230 накопичувальних баків для води. Обмеження вводились в три етапи. 7 вересня введений третій, самий жорсткий етап обмежень подачі води. Водопостачання здійснюється по годинах – вранці і ввечері.
  • З 23 вересня обмеження подачі води введене в Алушті, Партеніті і Малому Маяку.
  • 29 кримських населених пунктів знаходяться на «режимному водопостачанні».
  • Після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року перекрила надходження води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал, який забезпечував до 85% його потреб в прісній воді. Для забезпечення водою господарств Херсонської області та недопущення її перетоку на окуповану територію півострова канал перегородили тимчасовою дамбою із мішків з піском. У Криму склалася критична ситуація з водопостачанням окремих міст, а також з організацією зрошення і поливу на землях сільськогосподарського призначення.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine