В окупованому Криму пересохла ще одна річка

Новини
Пересохла річка Сарису у Білогірському районі Криму, лютий 2021 року Фото: RFE/RL

В окупованому Криму пересохла річка Сарису, що протікала через місто Білогірськ. Сарису є лівою притокою річки Біюк-Карасу, права притока якої – річка Танасу пересохла ще у вересні минулого року.

Про це повідомляє кореспондент видання Крим.Реалії, який побував на місці.

За його інформацією, русло річки повністю висохло, в ньому немає навіть залишкової води.

«Добре знаю цю річку. У 1990 році саме біля цієї річки поруч з Білогірськом кримські татари розбили свої намети і почали будувати один з найбільших масивів компактного проживання кримських татар, який і отримав назву співзвучну назві річки – Сари-Су, що перекладається, як «жовта вода». Будь-якою бачив цю річку – і повноводною, і маловодний, але не пригадую, щоб вона висихала, що називається наглухо. Це ще одне свідчення проблеми вододефіциту, яка посилюється в Криму. Надії на зимові опади не виправдалися», – сказав активіст громадського руху «Вільний Крим» з Білогірського району Решад Меметов.

Протяжність річки Сарису – 28 км. Недалеко від точки гирла, поблизу села Яблучне (Білогірський район) проходить автотраса «Таврида», при будівництві якої довелося змінити русло цієї річки. Заради безпеки траси будівельники змінили ділянку злиття двох річок. Для Сарису спорудили штучний бетонний напрямок протяжністю трохи менше кілометра. Роботи були проведені влітку 2018 року.

Як повідомлялося, за даними кримського гідрометеоцентру, в січні після снігопадів на півострові в басейнах річок Альма, Кача, Салгир не спостерігалося поліпшення гідрологічної обстановки.

8 лютого директор підприємства «Вода Криму» Володимир Баженов повідомив, що в Криму продовжують знижуватися запаси води у водосховищах півострова.

Нагадаємо:

  • З 24 серпня 2020 року в Сімферополі, в Сімферопольському і Бахчисарайському районах окупованого Криму обмежили подачу води через посуху. Окупаційна влада заявила про встановлення біля соціальних об’єктів і в житлових мікрорайонах міста понад 230 накопичувальних баків для води. Обмеження вводились в три етапи. 7 вересня введений третій, самий жорсткий етап обмежень подачі води. Водопостачання здійснюється по годинах – вранці і ввечері.
  • З 23 вересня 2020 року обмеження подачі води введене в Алушті, Партеніті і Малому Маяку.
  • 29 кримських населених пунктів знаходяться на «режимному водопостачанні».
  • Після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року перекрила надходження води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал, який забезпечував до 85% його потреб в прісній воді. Для забезпечення водою господарств Херсонської області та недопущення її перетоку на окуповану територію півострова канал перегородили тимчасовою дамбою із мішків з піском. У Криму склалася критична ситуація з водопостачанням окремих міст, а також з організацією зрошення і поливу на землях сільськогосподарського призначення.